Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է ՀՅԴ Հայ Դատի պատվիրակությանը
Հունվարի 19-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է ՀՅԴ Հայ Դատի Կենտրոնական խորհրդի նախագահ, ՀՅԴ Բյուրոյի անդամ Հակոբ Տեր Խաչատուրյանի գլխավորած պատվիրակությանը։
Հանդիպմանը Մասիս Մայիլյանը ներկայացրել է Արցախի արտաքին քաղաքականության առաջնահերթությունները, մասնավորապես՝ Արցախի միջազգային ճանաչմանն ուղղված քայլերն ու ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման առկա փուլը։
Նախարարը շնորհակալություն է հայտնել ՀՅԴ Հայ Դատի կառույցներին՝ Արցախի միջազգային համագործակցության ընդլայնմանն ուղղված շարունակական ջանքերի համար։ ՀՅԴ Հայ Դատի պատվիրակությունը վերահաստատել է կուսակցության հանձնառությունը՝ Արցախի Հանրապետության արտաքին քաղաքականության իրականացմանն աջակցելու ուղղությամբ։
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՀՅԴ Արցախի Կենտրոնական կոմիտեի ներկայացուցիչ, Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի ՀՅԴ խմբակցության անդամ Դավիթ Իշխանյանը։

Глава МИД Арцаха принял делегацию "Ай Дата" партии "Дашнакцуцюн"
Министр иностранных дел Республики Арцах Масис Маилян 19 января принял делегацию, возглавляемую председателем Центрального совета "Ай Дата" АРФД, членом Бюро АРФД Акопом Тер-Хачатуряном.
На встрече Масис Маилян представил приоритеты внешней политики Арцаха, в частности, шаги, направленные на международное признание Республики Арцах и нынешний этап мирного урегулирования азербайджано-карабахского конфликта.
Министр выразил благодарность структурам "Ай Дата" АРФД за последовательные усилия по расширению международного сотрудничества Арцаха. Делегация "Ай Дата" АРФД подтвердила обязательство партии содействовать в реализации внешней политики Республики Арцах.
Во встрече принял участие также представитель Центрального комитета АРФД Арцаха, член фракции АРФ Дашнакцуцюн Национального Собрания Республики Арцах Давид Ишханян.