Նիկոլ Փաշինյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Իրանի Իսլամական Հանրապետություն
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը փետրվարի 27-ին տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ երկօրյա պաշտոնական այցով կմեկնի Իրանի Իսլամական Հանրապետություն:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը, նախատեսված է Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը ԻԻՀ հոգևոր առաջնորդ Այաթոլլա Ալի Խամենեիի հետ:
Այցի շրջանակում Թեհրանում վարչապետը հանդիպում կունենա Իրանի նախագահ Հասան Ռոուհանիի հետ, որից հետո երկու երկրների առաջնորդները զանգվածային լրատվական միջոցների ներկայացուցիչների համար հանդես կգան բանակցությունների արդյունքներն ամփոփող հայտարարություններով: Ի պատիվ ՀՀ վարչապետի՝ Իրանի նախագահի անունից կտրվի պաշտոնական ճաշ: Այնուհետև կառավարության ղեկավարը հանդիպում կունենա ԻԻՀ Մեջլիսի նախագահ Ալի Լարիջանիի հետ:
Փետրվարի 27-ի երեկոյան վարչապետը կայցելի Թեհրանի «Արարատ» մարզամշակութային կենտրոն և կհանդիպի Թեհրանի հայ համայնքի ներկայացուցիչներին:
Փետրվարի 28-ին ՀՀ կառավարության ղեկավարը կմեկնի Սպահան, որտեղ հանդիպում կունենա նահանգապետի և հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

Никол Пашинян с официальным визитом посетит Иран
27 февраля премьер-министр Никол Пашинян с супругой Анной Акопян совершит двухдневный официальный визит в Исламскую Республику Иран.
Как сообщают из отдела информации и связей с общественностью аппарата премьер-министра, Никол Пашинян планирует встретиться с духовным лидером Ирана аятоллой Али Хаменеи.
В Тегеране премьер-министр РА встретится с президентом Ирана Хасаном Рухани, после чего лидеры двух стран сделают заявления для средств массовой информации, чтобы подвести итоги переговоров. В честь премьер-министра Республики Армения от имени президента Ирана будет дан официальный обед. Затем глава правительства встретится со спикером ИРИ Меджлиса Али Лариджани.
27 февраля премьер-министр посетит Тегеранский спортивно-культурный центр "Арарат" и встретится с представителями армянской общины Тегерана.
28 февраля премьер-министр отправится в Исфахан, где встретится с губернатором и представителями армянской общины.