Նիկոլ Փաշինյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Իրանի Իսլամական Հանրապետություն
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը փետրվարի 27-ին տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ երկօրյա պաշտոնական այցով կմեկնի Իրանի Իսլամական Հանրապետություն:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը, նախատեսված է Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը ԻԻՀ հոգևոր առաջնորդ Այաթոլլա Ալի Խամենեիի հետ:
Այցի շրջանակում Թեհրանում վարչապետը հանդիպում կունենա Իրանի նախագահ Հասան Ռոուհանիի հետ, որից հետո երկու երկրների առաջնորդները զանգվածային լրատվական միջոցների ներկայացուցիչների համար հանդես կգան բանակցությունների արդյունքներն ամփոփող հայտարարություններով: Ի պատիվ ՀՀ վարչապետի՝ Իրանի նախագահի անունից կտրվի պաշտոնական ճաշ: Այնուհետև կառավարության ղեկավարը հանդիպում կունենա ԻԻՀ Մեջլիսի նախագահ Ալի Լարիջանիի հետ:
Փետրվարի 27-ի երեկոյան վարչապետը կայցելի Թեհրանի «Արարատ» մարզամշակութային կենտրոն և կհանդիպի Թեհրանի հայ համայնքի ներկայացուցիչներին:
Փետրվարի 28-ին ՀՀ կառավարության ղեկավարը կմեկնի Սպահան, որտեղ հանդիպում կունենա նահանգապետի և հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

Armenian PM to Depart for Iran on Official Visit
Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan together with spouse Anna Hakobyan will depart for Iran on February 27 on a two-day official visit, his Office told Armenpress.
Pashinyan is scheduled to meet with Supreme Leader of Iran Ayatollah Ali Khamenei.
During the visit the Armenian PM will also meet with Iranian President Hassan Rouhani after which the leaders of the two countries will hold a joint press conference summing up the results of their talks. An official dinner will be given on behalf of the Iranian President in honor of Armenia’s PM. Thereafter, Nikol Pashinyan will meet with Speaker of the Parliament of Iran Ali Larijani.
In the evening of February 27 the Armenian PM will visit the Ararat sports and cultural center of Tehran and will meet with the Armenian community representatives.
On February 28 Pashinyan will visit the Iranian city of Isfahan to meet with the governor and the Armenian community representatives.