Brexit-ի հետաձգման դեպքում Եվրամիությունը կկոշտացնի իր դիրքորոշումը. Telegraph
Եվրամիությունը մտադիր է կոշտ ֆինանսական և իրավական միջոցներ ձեռնարկել Մեծ Բրիտանիայի նկատմամբ, եթե Լոնդոնը ստիպված լինի Բրյուսելից խնդրել ԵՄ-ից դուրս գալու ժամկետների հետաձգում: Այս մասին, ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այսօր՝ մարտի 11-ին, հայտնել է The Daily Telegraph-ը:
Ըստ թերթի աղբյուրների, ԵՄանդամ-պետությունները «կկոշտացնեն ԵՄ-ից Մեծ Բրիտանիայի դուրս գալու հետաձգման շուրջ իրենց մոտեցումը և կպահանջեն իրավական և ֆինանսական պայմանների կատարում», այդ թվում Brexit-ի համար սահմանված վճարի ավելացում մինչև £39 մլրդ (ավելի քան €45 մլրդ):
Հիշեցնենք, որ վաղը` մարտի 12-ին բրիտանական խորհրդարանում կայանալու է Brexit-ի պայմանների վերաբերյալ Բրյուսելի և Լոնդոնի միջև 2018թ. նոյեմբերին համաձայնեցված պայմանագրի շուրջ քվեարկությունը:

ЕС намерен принять жесткие меры в отношении Великобритании из-за задержки Brexit
Евросоюз намерен принять жесткие финансовые и юридические меры в отношении Великобритании, если Лондон будет вынужден просить Брюссель о переносе сроков выхода страны из сообщества. Как передает агентство ТАСС, об этом сообщает в понедельник газета The Daily Telegraph.
По словам источников газеты, страны - члены союза "ужесточат подход к отсрочке сроков выхода Великобритании из ЕС и потребуют выполнения юридических и финансовых условий", в том числе увеличения платы за Brexit до £39 млрд (более €45 млрд).
Напомним, в британском парламенте завтра, 12 марта в очередной раз сосотоится голосование по достигнутому в конце ноября 2018г. с Брюсселем соглашения об условиях Brexit.