Էրդողանի կուսակցությունը պարտվել է Անկարայի քաղաքապետի ընտրություններում
Թուրքիայում իշխող Արդարություն և զարգացում կուսակցությունը պարտություն է կրել Անկարայում տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններում: Ինչպես փոխանցում է REGNUM գործակալությունը, վերջին 16 տարում էրդողանի կուսակցությունն առաջին անգամ է պարտություն կրում մայրաքաղաքում: Ընդդիմադիր Ժողովրդա-հանրապետական կուսակցության` քաղաքապետի թեկնածու Մանսուր Յավաշը ստացել է ընտրողների ձայների 50,9 տոկոսը, ինչը մոտ 4 տոկոսով ավելին է, քան էրդողանի կուսակցության թեկնածուի ստացած ձայները:
Ընդդիմությունը մոտ էր հաղթանակին նաև Ստամբուլում: 15 միլիոնանոց քաղաքում իշխանության թեկնածուն` նախկին վարչապետ Բինալի Յըլդըրըմը, ընդամենը 4 հազար ձայն է ավել ստացել: Ընդդիմությունը բողոքարկում է ընտրությունների արդյունքները Ստամբուլում:

Партия Эрдогана потерпела поражение на муниципальных выборах в Анкаре
Правящая турецкая Партия справедливости и развития (ПСР) потерпела поражение на муниципальных выборах в Анкаре, передает  ИА REGNUM.
Партия президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана впервые за 16 лет потерпела поражение в столице. Кандидат в мэры города от оппозиционной Республиканской народной партии (РНП) Мансур Яваш набрал 50,9% голосов — почти на 4% больше, чем кандидат от ПСР Мехмет Озхасеки.
Оппозиция оказалась близка к победе в Стамбуле. В 15-миллионном городе отрыв кандидата в мэры от правящей партии составил всего около 4 тыс. голосов. После обработки 98% бюллетеней кандидат от ПСР, бывший премьер-министр Бинали Йылдырым объявил о своей победе — он набрал 48,71% голосов. Его соперник от РНП Экрем Имамоглу — 48,65%. Оппозиция оспаривает победу правящей партии.