Բոլթոնը կրկին Իրանից պահանջել է «փոխել իր վարքագիծը»
Իրանը պետք է փոխի իր «վարքագիծը», որը, վնասում է երկրի ժողովրդին: Ինչպես հայտնում է Panorama.am-ը, այս մասին հայտարարել է ԱՄՆ նախագահի ազգային անվտանգության հարցերով օգնական Ջոն Բոլթոնը՝ թվիթերի իր էջում:
«Իրանի վարչակարգը պետք է հասկանա, որ անհրաժեշտ է փոխի իր վարքագիծը և դադարեցնի ապակայունացնող գործողությունները, որոնք վնասում են միայն իրանական ժողովրդին»,- գրել է Բոլթոնը:
2018 թ. սեպտեմբերին Բոլթոնն արդեն կոչ էր արել Իրանին փոխել իր վարքագիծը: Բոլթոնը Իրանին նվիրված կոնֆերանսի ժամանակ ասել էր, որ Իրանին լուրջ հետևանքներ են սպասվում, եթե իշխանությունները չհամաձայնեն «փոխել իրենց վարքագիծը»:

Болтон потребовал от Ирана ''изменить поведение''
Ирану следует изменить свое ''поведение'', которое якобы идет во вред жителям страны, заявил помощник американского президента по нацбезопасности Джон Болтон на своей странице в Twitter, передает ИА REGNUM.
''Иранскому режиму следует понять, что необходимо изменить свое поведение и прекратить дестабилизирующую деятельность, которая вредит только иранскому народу'', - заявил Болтон.
Напомним, что в сентябре 2018 года Болтон уже призывал Иран изменить свое поведение. Тогда, в ходе своего выступления на конференции, посвященной иранскому вопросу, Болтон заявил, что Иран ждут серьезные последствия, если власти страны не согласятся ''изменить свое поведение''.