Ինդոնեզիայում հոգնածությունից մահացել է ընտրական հանձնաժողովների ավելի քան 270 աշխատակից
Առնվազն 272 աշխատակից, որոնք ներգրավված էին Ինդոնեզիայում ընտրությունների կազմակերպման և անցկացման աշխատանքներում, մահացել են հոգնածությունից, ևս 1.878-ը հիվանդացել են ոչ նորմավորված աշխատանքային օրվա պատճառով, հաղորդում է DW-ը՝ հղվելով Ինդոնեզիայի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի մամուլի քարտուղար Արիֆ Փրիյո Սուսանտոյին:
Ապրիլի 17-ին Ինդոնեզիայում միաժամանակ ընտրել են նախագահին, երկպալատ Ժողովրդական կոնսուլտատիվ կոնգրեսի պատգամավորներին, տարածքային և տեղական օրենսդիր մարմիններին: Ընդհանուր առմամբ ընտրություններին մասնակցել է 245 հազար թեկնածու, որոնք պայքարել են 20 հազար պատգամավորական տեղի համար:
810 հազար ընտրատեղամասերում նորմալ ընտրական գործընթաց ապահովելու համար աշխատել է շուրջ 6 մլն մարդ: Փորձագետների գնահատմամբ,  Ինդոնեզիայում քվեարկությունն «աշխարհում ամենաբարդ ընտրությունն» էր:
Աշխարհի ամենաբնակեցված մահմեդական երկրում (263 մլն մարդ) ընտրությունների վերջնական արդյունքները պարզ կդառնան միայն մայիսին:

В Индонезии от утомления умерли более 270 сотрудников избирательных комиссий
Более 270 сотрудников, задействованных в организации и проведении выборов в Индонезии, погибли, еще 1,878 заболели от переутомления, связанного с ненормированной работой, сообщает DW.
Напомним, что в Индонезии 17 апреля одновременно избирали президента, депутатов двухпалатного Народного консультативного конгресса, региональных и местных законодательных органов. Всего в выборах принимали участие более 245 тыс. кандидатов, которые боролись за 20 тысяч депутатских мест. Как отмечают СМИ, в рамках беспрецедентных по своему размаху выборов вручную требовалось пересчитать миллионы бюллетеней.
Для обеспечения нормального избирательного процесса на 810 тыс. участков были задействованы около 6 млн сотрудников. Эксперты назвали голосование в Индонезии "самыми сложными выборами в мире".
Окончательные результаты выборов в самой многонаселенной мусульманской стране мира (263 млн человек) станут известны лишь в мае. Согласно прогнозам, 57-летний президент Джоко Видодо  значительно опередил своего соперника-националиста - отставного генерала Прабово Субианто, набрав от 54 до 55 процентов голосов. В поддержку Субианто высказались около 44 процентов избирателей.