Թերեզա Մեյը կհայտարարի իր հրաժարականի մասին. ԶԼՄ-ներ
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Թերեզա Մեյը կհայտարարի իր հրաժարականի մասին Եվրամիությունից երկրի դուրս գալու վերաբերյալ իր դիրքորոշումը կառավարության կողմից չընդունվելու պատճառով: Այս մասին հայտնում է The Times-ը` բրիտանական կառավարության իր աղբյուրներին հղումով:
Սպասվում է, որ Մեյն իր հրաժարականի մասին կհայտարարի արդեն վաղը` մայիսի 24-ին, 1922 հանձնաժողովի ղեկավար Գրեմ Բրեյդիի հետ հանդիպումից հետո, ով որոշում է կուսակցության ղեկավարի ընտրության կամ փոփոխության հարցը: Պարբերականի զրուցակցի խոսքերով` Մեյը պետք է որոշի իր հեռանալու ժամկետը:
The Daily Telegraph-ի տեղեկությամբ` Բրիտանիայի վարչապետը կարող է հայտարարել իր հրաժարականի մասին մայիսի 27-ին` Եվրախորհրդարանի ընտրությունից հետո Դաունինգ-սթրիթում ելույթի ժամանակ:

СМИ: Тереза Мэй объявит об отставке
Премьер-министр Великобритании Тереза Мэй объявит о своей отставке в связи с непринятием правительством ее позиции по вопросу выхода страны из Евросоюза. Об этом сообщила газета The Times со ссылкой на источники в кабинете министров, передает Корреспондент.
Ожидается, что Мэй объявит об отставке уже завтра, 24 мая, после встречи с Грэмом Брейди, главой Комитета 1922, определяющего вопросы выбора или смены лидера партии. По словам собеседников издания, Мэй задалась целью определить сроки ухода с поста.
По информации The Daily Telegraph, британский премьер может объявить о своем уходе на выступлении перед Даунинг-стрит в понедельник, 27 мая, после результатов на европейских выборах.