Թերեզա Մեյը կհայտարարի իր հրաժարականի մասին. ԶԼՄ-ներ
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Թերեզա Մեյը կհայտարարի իր հրաժարականի մասին Եվրամիությունից երկրի դուրս գալու վերաբերյալ իր դիրքորոշումը կառավարության կողմից չընդունվելու պատճառով: Այս մասին հայտնում է The Times-ը` բրիտանական կառավարության իր աղբյուրներին հղումով:
Սպասվում է, որ Մեյն իր հրաժարականի մասին կհայտարարի արդեն վաղը` մայիսի 24-ին, 1922 հանձնաժողովի ղեկավար Գրեմ Բրեյդիի հետ հանդիպումից հետո, ով որոշում է կուսակցության ղեկավարի ընտրության կամ փոփոխության հարցը: Պարբերականի զրուցակցի խոսքերով` Մեյը պետք է որոշի իր հեռանալու ժամկետը:
The Daily Telegraph-ի տեղեկությամբ` Բրիտանիայի վարչապետը կարող է հայտարարել իր հրաժարականի մասին մայիսի 27-ին` Եվրախորհրդարանի ընտրությունից հետո Դաունինգ-սթրիթում ելույթի ժամանակ:

Pete Maclaine / ZUMAPRESS.com / Globallookpress
Theresa May is expected to announce her departure from No 10 tomorrow after a cabinet mutiny over her Brexit plan, The Times reports.
The prime minister defied an attempt to force her from office last night, insisting that she would spend today campaigning in the European elections. Her allies believe, however, that she will declare that she is leaving after a meeting with Sir Graham Brady, chairman of the 1922 Committee.
Mrs May was finally cornered after cabinet ministers joined the Tory revolt over her offer to facilitate the option of a second referendum.