Ծանրորդ Վարազդատ Լալայանը՝ աշխարհի երիտասարդական չեմպիոն
Գերծանր քաշային կարգում (+109 կգ) Հայաստանի ներկայացուցիչը երկամարտում գրանցել է 419 կգ (192+227) եւ 1 կգ գերազանցել երկրորդ տեղը գրաված իրանցի Ալի Դավուդիին:
Աշխարհի երիտասարդական առաջնության վերջին օրը հանդես է եկել նաեւ կանանց մրցաշարում Հայաստանի միակ ներկայացուցիչ Արփինե Դալալյանը (+87 կգ), որը գրավել է չորրորդ տեղը:
Երկամարտում հայ մարզուհին ցուցադրել է 241 կգ (101+140): Հրում վարժությունում Դալալյանը նվաճել է փոքր բրոնզե մեդալ:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Կարեն Ավագյանը (89 կգ) գրավել էր չորրորդ տեղը, իսկ Արմեն Գրիգորյանը (73 կգ) եւ Ռաֆիկ Հարությունյանը (81 կգ) հայտնվել էին 6-րդ տեղում:

Вараздат Лалаян - чемпион мира среди молодежи
Вараздат Лалаян завоевал звание чемпиона на завершившемся на Фиджи чемпионате мира по тяжелой атлетике среди молодежи. Об этом сообщает пресс-служба НОК Армении.
Представитель Армении в супертяжелой весовой категории (+109 кг) набрал в сумме двоеборья 419 кг (192 + 227) и на 1 кг превысил результат иранца Али Давуди, который занял второе место.
В последний день молодежного чемпионата мира выступила также единственная представительница Армении на женском турнире Арпине Далалян (+87 кг), которая заняла четвертое место.
В сумме двоеборья армянская спортсменка набрала 241 кг (101 + 140). Далалян завоевала малую бронзовую медаль в толчке.
Напомним, что ранее Карен Авагян (89 кг) занял 4-е место, а Армен Григорян (73 кг) и Рафик Арутюнян (81 кг) - 6-е.