Պատանեկան ԵԱ. Հունահռոմեական ըմբշամարտի Հայաստանի թիմը նվաճեց 4 մեդալ
Հունահռոմեական ըմբշամարտի Հայաստանի պատանեկան հավաքականը 1 արծաթե և 3 բրոնզե մեդալով է ավարտել ելույթն Իտալիայի Ֆաենցա քաղաքում անցկացվող Եվրոպայի առաջնությունում:
Վիգեն Նազարյանը (80 կգ) դարձել է արծաթե մեդալակիր, իսկ Հոմերոս Առաքելյանը (45 կգ), Կարապետ Մանվելյանը (48 կգ) և Արմեն Հարությունյանն (51 կգ) արժանացել են բրոնզե մեդալի:
Հայաստանի թիմի կազմում Եվրոպայի պատանեկան առաջնությանը մասնակցել են նաև Վարուժան Անտոնյանը (55 կգ), Աշոտ Խաչատրյանը (60 կգ), Արման Խաչիկյանը (65 կգ), Լյովա Խաչատրյանը (71 կգ), Ռազմիկ Մահլումյանը (92 կգ) և Ռազմիկ Քուրդյանը (110 կգ), որոնք մեդալ չեն նվաճել:

Юношеский ЧЕ: сборная Армении по греко-римской борьбе завоевала 4 медали
Юношеская сборная Армении по греко-римской борьбе завершила свои выступления с 1-oй серебряной и 3-мя бронзовыми медалями на проходящем в итальянском городе Фаэнца чемпионате Европы. Об этом сообщает пресс-служба НОК Армении.
Виген Назарян (80 кг) стал серебряным медалистом, а Гомерос Аракелян (45 кг), Карапет Манвелян (48 кг) и Армен Арутюнян (51 кг) удостоились бронзовых медалей.
В составе сборной Армении в молодежном чемионате Европы приняли участие также: Варужан Антонян (55 кг), Ашот Хачатрян (60 кг), Арман Хачикян (65 кг), Лева Хачатрян (71 кг), Размик Малумян (92 кг) и Размик Курдян (110 кг), которые медалей не завоевали.