Թրամփը հաստատել է, որ հանդիպելու է Պուտինի հետ G20-ի գագաթնաժողովում
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը հաստատել է, որ G20-ի գագաթնաժողովում հանդիպելու է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և ՉԺՀ-ի նախագահ Սի Ցզինպինի հետ, տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը:
«Ես ցանկանում եմ բարեկամական հարաբերություններ հաստատել Ռուսաստանի հետ և կարծում եմ, որ այդպես էլ կլինի: Ես ցանկանում եմ բարեկամական հարաբերություններ հաստատել Չինաստանի հետ և կարծում եմ, որ այդպես էլ կլինի: Հաջորդ շաբաթ ես նրանց երկուսի հետ էլ կհանդիպեմ Ճապոնիայում G20-ում»,- ասել է Թրամփը Fox News-ին տված հարցազրույցում:
«Մենք լավ հարաբերություններ կունենանք Ռուսաստանի և Չինաստանի հետ, շատ կարևոր է, որ այդպես լինի: Նրանք հզոր երկրներ են, իսկ մենք շատ հզոր երկիր ենք»,- հավելել է Թրամփը:

Trump Says He will Meet Russia’s Putin at G-20 Summit Next Week
U.S. President Donald Trump said on Wednesday he will meet with Russian President Vladimir Putin at next week’s G20 summit in Japan, CNBC reports.
In an interview on Fox News, Trump said he would hold meetings with Putin and Chinese President Xi Jinping. Trump confirmed earlier this week he would be meeting with Xi.
"I want to get along with Russia, and I think we will. I want to get along with China, and I think we will. I’m meeting actually both of them next week in Japan at the G20, " Trump said on Fox News.