Մարսելում անհայտ անձը կրակոցներ է արձակել բարում գտնվող մարդկանց վրա
Ֆրանսիայի Մարսել քաղաքի բարում անհայտ անձը կրակոցներ է արձակել մարդկանց վրա, 6 մարդ տուժել է, փոխանցում է ՐԻԱ Նովոստին:
Փոխանցվող տեղեկություններով՝ միջադեպը տեղի է ունեցել Terminus բարում տեղական ժամանակով 20:30-ի սահմաններում: Տուժել է 6 մարդ, մեկը ծանր վիճակում է:
«Ֆրանս Պրես» գործակալությունը հայտնում է, որ հարձակվողը բարին է մոտեցել մոտոցիկլետով, կատարել մի քանի կրակոց եւ թաքնվել: Գործակալությունը նշում է, որ նա դեռեւս ազատության մեջ է:
Իրավապահների տեղեկություններով՝ հրաձիգն օգտագործել է պոմպային հրացան. դեպքի վայրում հայտնաբերվել են 12 տրամաչափի 7 պարկուճներ:
France Bleu ռադիոկայանի տեղեկություններով՝ մասնագետները չեն բացառում, որ դա «հաշիվների մաքրում» էր: Քննությունը կատարում է դատական ոստիկանությունը: Ռադիոն նշում է, որ այս նույն բարում 2017 թվականին Ծննդյան տոների նախաշեմին հրաձգության հետեւանքով մահացել էր 26-ամյա տղամարդ:

СМИ: в Марселе неизвестный открыл стрельбу по людям в баре
Неизвестный открыл стрельбу по людям в баре во французском Марселе, шесть человек пострадали, передает РИА Новости.
По информации издания, инцидент произошел в баре под названием Terminus примерно в 20.30. Шесть человек пострадали, один из них находится в тяжелом состоянии.
Агентство Франс Пресс пишет со ссылкой на источник в полиции, что нападавший подъехал к бару на мотоцикле, сделал несколько выстрелов и скрылся. Он по-прежнему на свободе, отмечает агентство.
По данным правоохранителей, стрелок использовал помповое ружье: на месте происшествия были найдены семь гильз 12-го калибра.
По информации радиостанции France Bleu, специалисты не исключают, что это было «сведение счетов». Расследованием занимается судебная полиция. В этом же баре, отмечает радио, в канун Рождества 2017 года в результате стрельбы погиб 26-летний мужчина.