Սիրիայի հարցով հերթական հանդիպումը կանցկացվի դեկտեմբերի 10-11-ին
Սիրիայի հարցով հերթական հանդիպումը կանցկացվի Նուր-Սուլթանում դեկտեմբերի 10-11-ին: Այդ մասին, ինչպես հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին, տեղեկացրել է Ղազախստանի ԱԳՆ ղեկավար Մուխթար Տլեուբերդին:
Ավելի վաղ Ռուսաստանի փոխարտգործնախարար Սերգեյ Վերեշինինը հայտնել էր, որ Աստանայի ձևաչափով Սիրիայի հարցի հաջորդ քննարկումը կանցկացվի դեկտեմբերի սկզբին:
Հիշեցնենք, որ նախորդ՝ 13-րդ հանդիպումն, անցկացվել էր Ղազախստանի մայրաքաղաքում օգոստոսի սկզբին: Դրան մասնակցել են ռուսական, իրանական, թուրքական պատվիրակությունները, Սիրիայի կառավարության և ընդդիմության ներկայացուցիչները:

Встреча по Сирии в Нур-Султане состоится 10-11 декабря
Очередная встреча по Сирии состоится в Нур-Султане 10-11 декабря, сообщил глава МИД Казахстана Мухтар Тлеуберди, передает РИА Новости.
Ранее замглавы МИД РФ Сергей Вершинин сообщал РИА Новости, что встреча по Сирии в астанинском формате в Нур-Султане пройдет, ориентировочно, в конце первой декады декабря.
13-я встреча по урегулированию в Сирии состоялась в столице Казахстана в первые дни августа с участием российской, иранской и турецкой делегаций, а также представителей правительства Сирии и вооруженной оппозиции.