ԱԱԾ-ում գործում է օտարերկրյա ներդրումներին խոչընդոտող երևույթների դեմ պայքարի ստորաբաժանում
2018 թ. հոկտեմբերից ՀՀ ԱԱԾ կառուցվածքային բարեփոխումների արդյունքում կազմավորված տնտեսական անվտանգության և կոռուպցիայի հակազդման դեպարտամենտի կազմում գործում է առանձին ստորաբաժանում, որի հիմնական գործառույթը օտարերկրյա ներդրումներին խոչընդոտող կոռուպցիոն երևույթների դեմ պայքարն է: Ստորաբաժանումը զբաղվում է ներդրումների ընդհանուր պատկերի ուսումնասիրությամբ՝ առանձնացվում և վերլուծվում են ոլորտները, ամփոփվում են տվյալները, բացահայտվում են կոռուպցիայի առումով առավել ռիսկային ոլորտները:
Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնտեսական անվտանգության և կոռուպցիայի հակազդման դեպարտամենտը պատրաստակամ է շարունակական աջակցություն ցուցաբերել բարենպաստ ներդրումային միջավայրի ձևավորման, հավասար մրցակցային պայմանների ապահովման և տնտեսության իրական հատվածում ներդրումների խթանման ուղղությամբ ՀՀ կառավարության կողմից ձեռնարկվող քայլերին:
ՀՀ-ում օտարերկրյա ներդրումային ծրագրեր իրականացնող ֆիզիկական և իրավաբանական անձինք իրենց ծրագրերի իրագործման ընթացքում պետական համակարգի որևէ մակարդակում կոռուպցիոն դրսևորման բախվելիս կարող են դիմել ՀՀ ԱԱԾ (հասցե՝ ք. Երևան, 0001, Նալբանդյան փողոց 104) կամ զանգահարել ՀՀ ԱԱԾ տնտեսական անվտանգության և կոռուպցիայի հակազդման դեպարտամենտ՝ +37415579193 հեռախոսահամարով կամ նամակով դիմել [email protected] էլեկտրոնային հասցեին:

The National Security Service (NSS) of Armenia has a specialized division whose mission is "to combat corruption occurrences which are obstructing foreign investments", the NSS said, Armenpress reports.
It said the division is functioning as part of the Department of Economic Security and Anti-Corruption which was formed in October 2018 as result of reforms.
The division is studying the overall investment picture and is revealing the sectors having risks of corruption.
"The National Security Service Department of Economic Security and Anti Corruption is willing to provide continuous support to the government’s steps in the direction of development of favorable investment environment, ensuring equal competition conditions  and encouraging investments in the real sector of the economy", the NSS said in a news release.
It urged any individuals or companies carrying out foreign investment programs to contact the NSS at +37415579193 or [email protected] in the event of facing any corruption manifestations in the state system during their operations.