ԱԱԾ-ում գործում է օտարերկրյա ներդրումներին խոչընդոտող երևույթների դեմ պայքարի ստորաբաժանում
2018 թ. հոկտեմբերից ՀՀ ԱԱԾ կառուցվածքային բարեփոխումների արդյունքում կազմավորված տնտեսական անվտանգության և կոռուպցիայի հակազդման դեպարտամենտի կազմում գործում է առանձին ստորաբաժանում, որի հիմնական գործառույթը օտարերկրյա ներդրումներին խոչընդոտող կոռուպցիոն երևույթների դեմ պայքարն է: Ստորաբաժանումը զբաղվում է ներդրումների ընդհանուր պատկերի ուսումնասիրությամբ՝ առանձնացվում և վերլուծվում են ոլորտները, ամփոփվում են տվյալները, բացահայտվում են կոռուպցիայի առումով առավել ռիսկային ոլորտները:
Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնտեսական անվտանգության և կոռուպցիայի հակազդման դեպարտամենտը պատրաստակամ է շարունակական աջակցություն ցուցաբերել բարենպաստ ներդրումային միջավայրի ձևավորման, հավասար մրցակցային պայմանների ապահովման և տնտեսության իրական հատվածում ներդրումների խթանման ուղղությամբ ՀՀ կառավարության կողմից ձեռնարկվող քայլերին:
ՀՀ-ում օտարերկրյա ներդրումային ծրագրեր իրականացնող ֆիզիկական և իրավաբանական անձինք իրենց ծրագրերի իրագործման ընթացքում պետական համակարգի որևէ մակարդակում կոռուպցիոն դրսևորման բախվելիս կարող են դիմել ՀՀ ԱԱԾ (հասցե՝ ք. Երևան, 0001, Նալբանդյան փողոց 104) կամ զանգահարել ՀՀ ԱԱԾ տնտեսական անվտանգության և կոռուպցիայի հակազդման դեպարտամենտ՝ +37415579193 հեռախոսահամարով կամ նամակով դիմել [email protected] էլեկտրոնային հասցեին:

В СНБ Армении действует подразделение по борьбе с явлениями, препятствующими иностранным инвестициям
В результате структурных реформ СНБ РА в составе сформированного с октября  2018 г. департамента экономической безопасности и противодействия коррупции действует отдельное подразделение, основной функцией которого является борьба с коррупционными явлениями, препятствующими иностранным инвестициям. Об этом сообщает "Арменпресс" со ссылкой на пресс-службу СНБ Армении.
Подразделение занимается изучением общей ситуации в связи с инвестициями: выделяются и анализируются сферы, обобщаются данные, выявляются сферы, наиболее рисковые в плане коррупции.
Департамент экономической безопасности и противодействия коррупции СНБ РА готов оказать продолжительное содействие шагам правительства РА по формированию благоприятной инвестиционной среды, обеспечению равных конкурентных условий и стимулированию инвестиций в реальные секторы экономики.
Физические и юридические лица, осуществляющие иностранные инвестиционные программы в РА в ходе реализации своих программ, при столкновении с коррупционными проявлениеми на каком-либо уровне государственной системы могут обратиться в СНБ РА  по адресу: г. Ереван, 0001, ул. Налбандяна 104, позвонить в департамент экономической безопасности и противодействия коррупции СНБ РА по телефону + 37415579193 или обратиться с письмом на электронный адрес [email protected].