Թրամփը չի պատրաստվում ընդունել Իրանի պայմանները
ԱՄՆ նախագահը չի պատրաստվում ընդունել Իրանի նախապայմանները և նոր բանակցություններ սկսել։ Այդ մասին նա գրել է իր թվիթերյան էջում։
«Իրանի արտաքին գործերի նախարարը հայտարարել է, որ Իրանը ցանկանում է բանակցություններ վարել ԱՄՆ—ի հետ, բայց պատժամիջոցները չեղարկելուց հետո։ Շնորհակալություն, պետք չէ»,- գրել է նա։
Ավելի վաղ Իրանի Իսլամական Հանրապետության ԱԳՆ ղեկավար Ջավադ Զարիֆը Der Spiegel-ին տված հարցազրույցում չէր բացառել Վաշինգտոնի հետ երկխոսության հնարավորությունը, սակայն այն պայմանով, որ ԱՄՆ-ն կչեղարկի Իրանի նկատմամբ պատժամիջոցները։

EVAN VUCCI/AP/SHUTTERSTOCK
"Iranian Foreign Minister says Iran wants to negotiate with The United States, but wants sanctions removed. No Thanks!," Trump wrote on Twitter.
Trump’s comments were in repose to an interview Friday, in which Iran’s Foreign Minister Javad Zarif told German magazine, Der Spiegel, that go get back to negotiations, the U.S. would need to eliminate the economic penalties.
"The Trump administration can correct its past, lift the sanctions and come back to the negotiating table. We’re still at the negotiating table. They’re the ones who left," he said, Anadolu reports.