Թրամփը չի պատրաստվում ընդունել Իրանի պայմանները
ԱՄՆ նախագահը չի պատրաստվում ընդունել Իրանի նախապայմանները և նոր բանակցություններ սկսել։ Այդ մասին նա գրել է իր թվիթերյան էջում։
«Իրանի արտաքին գործերի նախարարը հայտարարել է, որ Իրանը ցանկանում է բանակցություններ վարել ԱՄՆ—ի հետ, բայց պատժամիջոցները չեղարկելուց հետո։ Շնորհակալություն, պետք չէ»,- գրել է նա։
Ավելի վաղ Իրանի Իսլամական Հանրապետության ԱԳՆ ղեկավար Ջավադ Զարիֆը Der Spiegel-ին տված հարցազրույցում չէր բացառել Վաշինգտոնի հետ երկխոսության հնարավորությունը, սակայն այն պայմանով, որ ԱՄՆ-ն կչեղարկի Իրանի նկատմամբ պատժամիջոցները։

Трамп не собирается принимать условия Ирана
Президент США Дональд Трамп не собирается принимать условия Ирана и идти на переговоры. Об этом он заявил в Twitter.
"Министр иностранных дел Ирана заявил, что Иран хочет вести переговоры с Соединенными Штатами, но после снятия санкций. Нет уж, спасибо!" — написал Трамп.
Накануне  глава МИД Исламской республики Джавад Зариф в интервью журналу Der Spiegel не исключил возможности диалога с Вашингтоном при условии, что действующая американская администрация "исправит свое поведение и отменит санкции", передает радио Sputnik.