ՀՀ արդարադատության նախարարը կմեկնի Հաագա
ՀՀ արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը փետրվարի 4-7-ը աշխատանքային այցելություն կկատարի Հաագա: Այս մասին հայտնել է  Նիդերլանդներում ՀՀ դեսպանության «Ֆեյսբուք»-ի էջը:
Այցելության ընթացքում նախարար Բադասյանը հանդիպում կունենա Նիդերլանդների արդարադատության և անվտանգության նախարար Ֆերդինանդ Խրապենհաուսի հետ:
Նախատեսված են Ռուստամ Բադասյանի հանդիպումները Եվրաջասթի տնօրեն Լադիսլավ Համրանի և Եվրապոլի գործադիր տնօրեն Քաթերին դը Բոլի հետ:
Նախարար Բադասյանը կհյուրընկալվի Խաղաղության պալատում, ուր հանդիպում կունենա Արդարադատության միջազգային դատարանի գլխավոր քարտուղար Ֆիլիպ Գոտյեի հետ:
Հաագայում Ռուստամ Բադասյանը՝ Նիդերլանդների հելսինկյան կոմիտեի կենտրոնակայանում դատաիրավական բարեփոխումների փորձի մասին քննարկում ունենա ոլորտի հեղինակավոր փորձագետների հետ:

Armenian Justice Minister to Visit the Hague
Minister of Justice of Armenia Rustam Badasyan will visit the Hague from February 4-7, the Armenian Embassy in the Netherlands said.
During the visit Badasyan will have a meeting with the Dutch Minister of Justice and Security Ferdinand Grapperhaus.
Badasyan is also scheduled to have meetings with the President of Eurojust Ladislav Hamran and Europol Executive Director Catherine De Bolle.
At the Peace Palace, Badasyan will have a meeting with Philippe Gautier, the Registrar of the International Court of Justice.
The Armenian justice minister will also have a discussion on judicial reforms with reputed experts of the sphere at the Helsinki Committee headquarters.