ՀՀ արդարադատության նախարարը կմեկնի Հաագա
ՀՀ արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը փետրվարի 4-7-ը աշխատանքային այցելություն կկատարի Հաագա: Այս մասին հայտնել է  Նիդերլանդներում ՀՀ դեսպանության «Ֆեյսբուք»-ի էջը:
Այցելության ընթացքում նախարար Բադասյանը հանդիպում կունենա Նիդերլանդների արդարադատության և անվտանգության նախարար Ֆերդինանդ Խրապենհաուսի հետ:
Նախատեսված են Ռուստամ Բադասյանի հանդիպումները Եվրաջասթի տնօրեն Լադիսլավ Համրանի և Եվրապոլի գործադիր տնօրեն Քաթերին դը Բոլի հետ:
Նախարար Բադասյանը կհյուրընկալվի Խաղաղության պալատում, ուր հանդիպում կունենա Արդարադատության միջազգային դատարանի գլխավոր քարտուղար Ֆիլիպ Գոտյեի հետ:
Հաագայում Ռուստամ Բադասյանը՝ Նիդերլանդների հելսինկյան կոմիտեի կենտրոնակայանում դատաիրավական բարեփոխումների փորձի մասին քննարկում ունենա ոլորտի հեղինակավոր փորձագետների հետ:

Министр юстиции Армении посетит Гаагу
Министр юстиции РА Рустам Бадасян с 4 по 7 февраля совершит рабочий визит в Гаагу. Об этом сообщается на странице в Facebook посольства Армении в Нидерландах.
В ходе визита министр Бадасян встретится с министром юстиции и безопасности Нидерландов Фердинандом Храпенхаусом.
Запланированы встречи Рустама Бадасяна с президентом “Евроджаста” Ладиславом Хамраном и исполнительным директором Европола Катерин де Боли.
Министр Бадасян посетит Палату мира, где встретится с генеральным секретарем Международного суда юстиции Филиппом Готье.
В Гааге в штаб-квартире Хельсинкского комитета Нидерландов Рустам Бадасян проведет обсуждение опыта судебно-правовых реформ с авторитетными экспертами сферы.