Սամվել Բաբայանի կուսակցությունը կոչ է անում քաղաքական ուժերին համախմբվել նույն թեկնածուի շուրջ
Արտահայտելով «Միասնական հայրենիք» կուսակցության դիրքորոշումը՝ կուսակցության նախագահ Սամվել Բաբայանը հայտարարել է, որ 2020 թվականի մարտի 31-ին կայանալիք Արցախի Հանրապետության համապետական ընտրություններին սատարելու են նախագահի թեկնածության հայտ ներկայացրած գործիչներից մեկին: Այս մասին ասված է կուսակցության տարածած հաղորդագրությունում, գրում է News.am-ը։
«Փետրվարի 9-ին Արցախի Հանրապետության Շուշի քաղաքում «Միասնական հայրենիք» կուսակցության հիմնադիր-նախագահ Սամվել Բաբայանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել կուսակցության արտահերթ համագումարը:
Համագումարի ընթացքում քննարկվել և ընդունվել են կուսակցական մի շարք որոշումներ, այդ թվում՝ 2020 թվականի մարտի 31-ին կայանալիք Արցախի Հանրապետության համապետական ընտրություններին ԱՀ նախագահի թեկնածության հարցի վերաբերյալ:
Արտահայտելով Կուսակցության դիրքորոշումը սույն հարցի կապակցությամբ՝ նախագահ Սամվել Բաբայանը հայտարարել է, որ սատարելու են նախագահի թեկնածության հայտ ներկայացրած գործիչներից մեկին:
«Մենք հետաձգում ենք Արցախի Հանրապետության համապետական ընտրություններին ԱՀ նախագահի թեկնածության հարցի վերաբերյալ Կուսակցության վերջնական դիրքորոշում հայտնելը, քանի որ ներկայում բանակցություններ ենք վարում գործող քաղաքական ուժերի հետ: Մենք խնդիր ենք դրել Արցախում գործող ուժերին համախմբելով ընթանալ առաջ՝ հանուն պետության զարգացման: Մենք պիտի կարողանանք ուժ գտնել մեր մեջ և կերտենլ մեր երկիրը, ընտրություններից դուրս գալ համախմբված:
Պիտի առաջ մղվի ոչ թե այս կամ այն կուսակցության շահերը, այլ համայն հայության, ուստի, կոչ ենք անում բոլոր քաղաքական ուժերին համախմբվել նույն թեկնածուի շուրջ՝ ի շահ Արցախի անվտանգության»,- ասված է Կուսակցության նախագահի ելույթում:
5-օրյա ժամկետում համապետական ընտրությունների Արցախի Հանրապետության նախագահի թեկնածության հարցի վերաբերյալ հանդես գալ կուսակցության վերջնական դիրքորոշումն արտացոլող հայտարարությամբ»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:

Партия Самвела Бабаяна призывает сплотиться вокруг одного кандидата в интересах безопасности Арцаха
Председатель партии "Единая Родина" Самвел Бабаян выразил позицию своей партии и заявил, что на общегосударственных выборах в Республике Арцах, которые пройдут 31 марта 2020 года, они поддержат кандидатуру одного из кандидатов в президенты. Об этом сообщается в заявлении партии.
"В городе Шуши Республики Арцах 9 февраля под руководством председателя-основателя партии "Единая Родина" Самвела Бабаяна прошло внеочередное заседание партии.
В ходе заседания состоялись обсуждения, и был принят ряд партийных решений, в числе которых был вопрос кандидатуры на пост президента Республики Арцах на общегосударственных выборах.
Председатель партии "Единая Родина" Самвел Бабаян выразил позицию своей партии и заявил, что на общегосударственных выборах в Республике Арцах будет поддержана кандидатура одного из кандидатов в президенты, пишет News.am.
"Мы откладываем заявление об окончательной позиции партии по вопросу кандидатуры на пост президента Республики Арцах на общегосударственных президентских выборах, так как в настоящее время ведем переговоры с действующими политическими силами. Мы поставили перед собой задачу идти вперед, объединившись с действующими в Арцахе силами во имя развития государства. Мы должны найти в себе силы и создать нашу страну, выйти с выборов сплоченными.
Должны выдвигаться на первый план не интересы того или иного государства, а интересы всех армян. Мы призываем все политические силы сплотиться вокруг одного кандидата в интересах безопасности Арцаха", - отмечается в заявлении партии.
В заявлении также отмечается, что в течение пяти дней партия выступит с окончательной позицией по вопросу выбора кандидата в президенты Республики Арцах.