Թրամփը սպառնում է գաղտնիացնել օտարերկրյա առաջնորդների հետ իր զրույցները
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու հետ հեռախոսազրույցի պատճառով իմպիչմենտի անհաջող փորձից հետո, սպառնացել է գաղտնիացնել այլ երկրների նախագահների հետ իր զրույցները, հայտնում է  Associated Press գործակալությունը:
«Զանգում ես օտարերկյա առաջնորդի, իսկ այդ պահին քեզ լսում է մինչև 25 մարդ: Ժամանակն է վերջ տալու այդ պրակտիկային», - ասել է Թրամփը:
ԱՄՆ-ում սկանդալ սկսվեց այն բանից հետո, երբ անանուն իրազեկիչը հայտարարեց, որ Զելենսկու հետ հեռախոսազրույցի ժամանակ Թրամփը ճնշում է գործադրել վերջինիս վրա, որպեսզի ուկրաինական իշխանությունները հետաքննություն սկսեն նախկին փոխնախագահ Ջո Բայդենի որդու նկատմամբ:

Трамп пригрозил засекретить свои переговоры с иностранными лидерами
Президент США Дональд Трамп после неудавшейся попытки импичмента из-за телефонного разговора с украинским коллегой Владимиром Зеленским, пригрозил, что засекретит все свои разговоры с президентами других стран, сообщает Корреспондент со ссылкой на Associated Press.
"Ты звонишь иностранному лидеру, а в этот момент тебя слушают до 25 человек. Пора покончить с этой практикой", – заявил Трамп.
Напомним, ранее в США разгорелся скандал после того, как анонимный информатор заявил о давлении Трампа на Зеленского с целью склонить украинские власти к расследованию в отношении Хантера Байдена, сына бывшего вице-президента Джо Байдена, в обмен на финансовую и военную помощь.