Իրաքի հայկական համայնքը Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամին կփոխանցի 90․700 դոլար
Իրաքի Հանրապետության հայկական համայնքը «Զինծառայողների ապահովագրություն» հիմնադրամին նվիրաբերելու նպատակով հավաքել է 90 հազար 700 ԱՄՆ դոլարի չափով գումար։
Այս մասին հայտնում են հիմնադրամից։
«Նվիրաբերության հավաքագրմանը մասնակցել է Իրաքի հայկական համայնքի յուրաքանչյուր ընտանիք, ովքեր մեկ անհատի պես համախմբվել և իրականություն են դարձրել իրենց՝ հայոց բանակին օգնելու ցանկությունը։ Առանձնահատուկ շնորհակալություն ենք հայտնում Իրաքի Հանրապետությունում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան պարոն Հրաչյա Փոլադյանին, ով չխնայեց որևէ ջանք համայնքի այս ցանկությունն իրականություն դարձնելու համար։ Երախտապարտ ենք համայնքի յուրաքանչյուր անդամին օգնելու պատրաստակամության և ներդրած յուրաքանչյուր լումայի համար։ Համայնքի նման աջակցությունը ևս մեկ անգամ ապացուցեց հանրության վստահությունն ու սատարումը հիմնադրամին»,- նշում են «1000+» հիմնադրամից և հավելում, որ նմանատիպ ամուր կապի շնորհիվ է, որ հիմնադրամը կկարողանա առավել արդյունավետ իրականացնել իր առջև դրված բոլոր նպատակները:

Армянская община Ирака окажет финансовое содействие армянской армии
Армянская община Ирака собрала сумму в размере 90 тысяч 700 долларов для пожертвования "Фонду страхование военнослужащих". Об этом сообщают в фонде.
"В сборе пожертвований участвовала каждая семья армянской общины Ирака. Община сплотилась и осуществила свое желание помочь армянской армии.
Выражаем особую благодарность чрезвычайному и полномочному послу РА в Республике Ирак Грачье Поладяну, который не пожалел усилий, чтобы сделать это желание общины реальностью. Мы благодарны каждому члену общины за готовность помочь и вклад в каждую копейку. Мы признательны за готовность внести вклад и за каждую копейку всем членам общины.
Подобное содействие общины еще раз доказало доверие и поддержку общества фонду", - отмечается в сообщении фонда.