Իրանի ռազմաօդային ուժերը փորձարկելու են հակառակորդների դեմ պայքարի «ժամանակակից միջոցները»
Իրանի ռազմաօդային ուժերը նոյեմբերի 2-ին սկսել եn Սպահան կենտրոնական նահանգում «Երկնային պաշտպաններ» զորավարժությունների իններորդ մանևրի հիմնական փուլը, փոխանցում է Aysor-ը՝ հղվելով IRNA պետական լրատվական գործակալությանը:
Ռազմաօդային ուժերի ներկայացուցիչ, բրիգադային գեներալ Ֆարհադ Գուդարզին հայտնել է, որ Իրանի բանակի և Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի (ԻՊԿ) ուժերի ներգրավմամբ լայնամասշտաբ զորավարժությունների 9-րդ փուլի երկօրյա մասը նպատակ ունի «փորձարկել թշնամիներին դիմակայելու համար ժամանակակից միջոցները»:
Զավարժություններին մասնակցում էին Սու-24 ռմբակոծիչներ և ՄիԳ-29, F-5, F-5, F-7, F-14 կործանիչներ, որոնք, ինչպես նշել է Գուդարզին, արդիականացվել են Իրանում: Նշվում է նաև, որ զորավարժությունների գործառնական գոտում տարբեր տեսակի անօդաչու սարքեր են տեղակայված:

Iranian Army's Air Force began the main phase of ninth maneuver of Modafe'an-e Aseman-e Velayat (Defenders of Skies under Guardianship of Supreme Jurisprudence) at an operational area in Isfahan, central Iran, on Monday, Al Manar reports.
Spokesman for the air drills, Second Brigadier General Farhad Goudarzi, said the two-day war game is aimed at testing ways to counter proxy enemies using modern techniques.
Sukhoi Su-24 fighter bombers and MiG-29, F-5, F-5, F-7 and F-14 fighter aircraft which have already been overhauled by experts at the Iranian Army Air Force are involved in the maneuver, Goudarzi said.
Also, different types of drones have been deployed at Isfahan operational area, the spokesman added.