Մարտունու շրջանի Վազգենաշեն համայնքը նույնպես անցել է Ադրբեջանի վերահսկողության ներքո
Մարտունու շրջանի Վազգենաշեն համայնքը նույնպես անցել է Ադրբեջանի վերահսկողության ներքո՝ ի կատարումն նոյեմբերի 9-ին ընդունված եռակողմ հայտարարության, հայտնում են Արցախի տեղեկատվական շտաբից:
«Նոյեմբերի 20-ի երեկոյան համայնքի բնակչությունը լքել է բնակավայրը և տեղափոխվել Հայաստանի Հանրապետության և Արցախի Հանրապետության տարբեր բնակավայրեր։ Մասնավորապես, 25 ընտանիք ներկայում գտնվում է Մարտունու շրջանի Բերդաշեն, Նորշեն, Ավդուռ, Աշան և Մյուրիշեն համայնքներում, 10 ընտանիք՝ Ստեփանակերտում, 5 ընտանիք՝ Ասկերանի շրջանի Իվանյան և Շոշ համայնքներում, իսկ 25 ընտանիք էլ տեղափոխվել է Հայասատանի Հանրապետության տարբեր բնակավայրեր», - նշված է հաղորդագրության մեջ։

Община Вазгенашен Мартунинского района также перешла под контроль Азербайджана
Община Вазгенашен Мартунинского района также перешла под контроль Азербайджана в рамках трехстороннего заявления от 9 ноября. Об этом сообщили в информационном штабе Арцаха, передает News.am.
Вечером 20 ноября население общины покинуло поселение и переехало в Республику Армения и различные населенные пункты Республики Арцах. В частности, в настоящее время 25 семей находятся в общинах Бердашен, Норшен, Авдур, Ашан и Мюришен Мартунинского района, 10 семей – в Степанакерте, 5 семей в общинах Иванян и Шош Аскеранского района, а 25 семей переехали в разные населенные пункты Республики Армения.