ԶՈՒ ղեկավար կազմը հանդես է եկել հայտարարությամբ
«ՀՀ ԶՈւ ղեկավար կազմը միանում է գեներալ-գնդապետ Օնիկ Գասպարյանի ուղերձին և հաստատում հանրապետությունում առկա վիճակի վերաբերյալ մինչ այս տրված գնահատականները։ Առկա իրավիճակի հանգուցալուծումը մեկն է․ այն նշված է ուղերձում։
Զինվորական բարձրագույն հրամանատարական կազմի պաշտոններին նշանակված յուրաքանչյուր զինծառայողի կրած զրկանքները և հաղթահարած դժվարությունները գնահատել կարող են բացառապես ունակ անձինք։
ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Օնիկ Գասպարյանի՝ 10․03․2021թ․ ուղերձում հնչած հորդորը Զինված ուժերը ղեկավարման է վերցնում որպես հանձնարարական»:

Armenia Army: We Take General Staff Chief’s Advice As Instruction
"The command staff of the RA Armed Forces joins the message of Colonel General Onik Gasparyan, and confirms the assessments given so far on the current situation in the republic. The resolution to the current situation is one: it is noted in the message.
Solely capable individuals can assess the hardships faced and difficulties surmounted by each serviceman appointed to the senior military command staff positions.
The Armed Forces take the advice of the Chief of the General Staff of the RA Armed Forces, Colonel General Onik Gasparyan, made in the message of 10.03.2021 as an instruction," the statement reads.