Արա Այվազյանն Իրանի դեսպանի հետ քննարկել է տարածաշրջանային անվտանգության և խաղաղության հարցերը
Մայիսի 24-ին ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Արա Այվազյանն ընդունեց Հայաստանում Իրանի  դեսպան Աբբաս Բադախշան Զոհուրիին։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Հանդիպման առանցքում էին տարածաշրջանային անվտանգության և խաղաղության հարցերը։ Անդրադարձ կատարվեց ՀՀ սահմանամերձ մարզերում Ադրբեջանի սադրիչ գործողությունների հետևանքով ստեղծված իրադրությանը: Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարն ընդգծեց Հայաստանի ինքնիշխան տարածք ներթափանցած ադրբեջանական զինված ուժերի անհապաղ և անվերապահ դուրսբերման հրամայականը։
Զրուցակիցները մտքեր փոխանակեցին հայ-իրանական օրակարգի մի շարք հարցերի շուրջ, հատուկ անդրադարձ կատարվեց վերջին շրջանում տեղի ունեցող բարձրաստիճան այցերին և դրանց արդյունքում ձեռքբերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքին:

Ара Айвазян обсудил с послом Ирана вопросы региональной безопасности и мира
24 мая исполняющий обязанности министра иностранных дел Армении Ара Айвазян принял посла Ирана в Армении Аббаса Бадахшана Зохури. Об этом сообщает пресс-служба МИД РА.
В центре внимания встречи были вопросы региональной безопасности и мира. Стороны коснулись ситуации в приграничных регионах Армении, созданной в результате провокационных действий Азербайджана. Исполняющий обязанности главы внешнеполитического ведомства Армении подчеркнул императиву немедленного и безоговорочного вывода вооруженных сил Азербайджана, проникших на суверенную территорию Армении.
Собеседники обменялись мнениями по ряду вопросов армяно-иранской повестки, особо были затронуты недавние визиты на высоком уровне и процесс выполнения достигнутых в их результате договоренностей.