Արա Այվազյանն Իրանի դեսպանի հետ քննարկել է տարածաշրջանային անվտանգության և խաղաղության հարցերը
Մայիսի 24-ին ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Արա Այվազյանն ընդունեց Հայաստանում Իրանի  դեսպան Աբբաս Բադախշան Զոհուրիին։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Հանդիպման առանցքում էին տարածաշրջանային անվտանգության և խաղաղության հարցերը։ Անդրադարձ կատարվեց ՀՀ սահմանամերձ մարզերում Ադրբեջանի սադրիչ գործողությունների հետևանքով ստեղծված իրադրությանը: Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարն ընդգծեց Հայաստանի ինքնիշխան տարածք ներթափանցած ադրբեջանական զինված ուժերի անհապաղ և անվերապահ դուրսբերման հրամայականը։
Զրուցակիցները մտքեր փոխանակեցին հայ-իրանական օրակարգի մի շարք հարցերի շուրջ, հատուկ անդրադարձ կատարվեց վերջին շրջանում տեղի ունեցող բարձրաստիճան այցերին և դրանց արդյունքում ձեռքբերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքին:

Ara Aivazian Dicussed The Issues Of Regional Security And Peace With Ambassador Of Iran To Armenia
On May 24, Acting Foreign Minister Ara Aivazian held a meeting with Ambassador of Iran to Armenia Abbas Badakhshan Zohouri.
At the center of the meeting were the issues of regional security and peace. The sides touched upon the situation resulting from the provocative actions of Azerbaijan in the bordering regions of Armenia. The Foreign Minister of Armenia stressed the imperative of the immediate and unconditional withdrawal of the Azerbaijani armed forces that had infiltrated the sovereign territory of Armenia.
The interlocutors exchanged views on a number of issues on the Armenian-Iranian agenda, special emphasis was made on the recent high-level visits and the implementation of the agreements following those meetings.