Հայաստանի հավաքականը պարտվեց Շվեդիայի ընտրանուն
Հունիսի 5-ին՝ Սոլնա քաղաքի «Ֆրենդս Արենա» մարզադաշտում, կայացավ ընկերական հանդիպում Շվեդիայի և Հայաստանի ազգային հավաքականների միջև։ Հանդիպումն ավարտվեց Շվեդիայի հավաքականի հաղթանակով 3։1 հաշվով։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ-ի պաշտոնական կայքը:
Շվեդիա-Հայաստան 3:1 (2:0)
Սոլնա, «Ֆրենդս Արենա» մարզադաշտ
Մրցավար՝ Մատիաս Գեստրանիուս (Ֆինլանդիա)
Գոլերը՝ Էմիլ Ֆորսբերգ, 16, Մարկուս Դանիելսոն, 34, Վահան Բիչախչյան, 64, Մարկուս Բերգ, 84
Չիրացված 11-մետրանոց՝ Էմիլ Ֆորսբերգ, 39
Զգուշացումներ՝ Կարեն Մուրադյան, 71, Վիկտոր Կլասոն, 79, Պիեր Բենգտսոն, 89, Վահան Բիչախչյան, 90+2, Կեն Սեմա, 90+3
Շվեդիա՝ 1. Ռոբին Օլսեն, 2. Միքայել Լուստիգ (16. Էմիլ Կրաֆտ, 72), 24. Մարկուս Դանիելսոն, 3. Վիկտոր Լինդելյոֆ, 5. Պիեր Բենգտսոն, 7. Սեբաստիան Լարսոն (ա) (17. Վիկտոր Կլասոն, 46), 8. Ալբին Էկդալ (19. Մատիաս Սվանբերգ,72), 20. Կրիստոֆեր Օլսոն, 10. Էմիլ Ֆորսբերգ (15. Կեն Սեմա, 84), 21. Դեյան Կուլուսևսկի (22. Ռոբին Կեսոն, 72), 11. Ալեքսանդր Իսակ (9. Մարկուս Բերգ, 72)
Պահեստայիններ՝ 12. Կարլ-Յոհան Յունսոն, 23. Կրիստոֆեր Նորդֆելդտ, 4. Անդրեաս Գրանկվիստ, 13. Գուստավ Սվենսոն, 25. Ջորդան Լարսոն, 26. Յենս-Լիս Կայուստե
Գլխավոր մարզիչ՝ Յան Անդերսոն
Հայաստան՝ 1. Դավիդ Յուրչենկո, 2. Անդրե Չալըշըր (17. Ալբերտ Խաչումյան, 74), 4. Տարոն Ոսկանյան, 24. Ժորդի Արարատ, 13. Կամո Հովհաննիսյան, 15. Էդուարդ Սպերցյան (5. Արտակ Գրիգորյան, 46), 6. Վբեյմար Անգուլո (7. Խորեն Բայրամյան, 46), 19. Հակոբ Հակոբյան (8. Կարեն Մուրադյան, 46), 23. Վահան Բիչախչյան, 9. Արթուր Միրանյան (11. Տիգրան Բարսեղյան, 46), 22. Սարգիս Ադամյան (14. Ժիրայր Շաղոյան, 82)

Национальная сборная Армении уступила Швеции
5 июня на стадионе "Фрэндс Арена" в Сольне прошел товарищеский матч между сборными Швеции и Армении. Встреча завершилась победой шведской сборной со счетом 3:1. Об этом сообщает пресс-служба ФФА.
Швеция - Армения - 3:1 (2:0)
Сольна, Фрэндс Арена
Судья: Матиас Гестраниус (Финляндия)
Голы: Эмиль Форсберг, 16, Маркус Даниэлсон, 34, Ваан Бичахчян, 64, Маркус Берг, 84.
Незабитый пенальти: Эмиль Форсберг, 39.
Предупреждения: Карен Мурадян, 71, Виктор Класон, 79, Пьер Бенгтсон, 89, Ваан Бичахчян, 90+2, Кен Сема, 90+3.
Швеция: 1. Робин Ольсен, 2. Микаэль Люстиг (16. Эмиль Крафт, 72), 24. Маркус Даниэлсон, 3. Виктор Линделеф, 5. Пьер Бенгтсон, 7. Себастьян Ларссон (к) (17. Виктор Класон, 46), 8. Альбин Экдаль (19. Маттиас Сванберг, 72), 20. Кристофер Ольсон, 10. Эмиль Форсберг (15. Кен Сема, 84), 21. Деян Кулушевски (22. Робин Кесон, 72), 11. Александр Исак ( 9. Маркус Берг, 72)
Запасные: 12. Карл-Йохан Юнсон, 23. Кристофер Нордфельдт, 4. Андреас Гранквист, 13. Густав Свенссон, 25. Джордан Ларсон, 26. Йенс-Лис Кайюсте.
Главный тренер: Ян Андерсон.
Армения: 1. Давид Юрченко, 2. Андре Чалишир (17. Альберт Хачумян, 74), 4. Тарон Восканян, 24. Жорди Арарат, 13. Камо Оганесян (к), 15. Эдуард Сперцян (5. Артак Григорян, 46), 6. Вбеймар Ангуло (7. Хорен Байрамян, 46), 19. Акоп Акопян (8. Карен Мурадян, 46), 23. Ваан Бичахчян, 9. Артур Миранян (11. Тигран Барсегян, 46), 22. Саргис Адамян (14. Жирайр Шагоян, 82).