Ձերբակալվել են Գորիսի փոխքաղաքապետեր Իրինա Յոլյանը և Մենուա Հովսեփյանը
Քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության վարույթում քննվող քրեական գործի շրջանակում ձերբակալվել են Գորիսի փոխքաղաքապետեր Իրինա Յոլյանը և Մենուա Հովսեփյանը, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՀՀ քննչական կոմիտեի մամուլի քարտուղար Վարդան Թադևոսյանը։
«Իրինա Յոլյանը և Մենուա Հովսեփյանը կասկածվում են ՀՀ քրեական օրենսգրքի 179. 3-րդ մասի 1-ին կետով (յուրացնելը կամ վատնելը) արարք կատարելու մեջ, Մենուա Հովսեփյանը նաև՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 149.1 հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 2-րդ կետերով արարք կատարելու մեջ (Ընտրական իրավունքի իրականացմանը, ընտրական հանձնաժողովների աշխատանքներին կամ ընտրությանը մասնակցող անձանց լիազորությունների իրականացմանը խոչընդոտելը)», - ասաց Թադևոսյանը։

Задержаны заместители мэра Гориса Ирина Ирина Йолян и Менуа Овсепян
Заместители мэра Гориса Ирина  Ирина Йолян и Менуа Овсепян задержаны в рамках уголовного дела, расследуемого в Главном управлении по расследованию особо важных дел СК Армении, заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am пресс-секретарь Следственного комитета Армении Вардан Торосян.
"Ирина Йолян и Менуа Овсепян подозреваются в совершении преступления, предусмотренного пунктом 1 части 3 статьи 179 Уголовного кодекса Армении (присвоение или растрата), Менуа Овсепян также в совершении преступления, предусмотренного пунктами 1 и 2 части 2 статьи 149 (воспрепятствование осуществлению избирательного права, работе избирательных комиссий или осуществлению своих полномочий лицом, участвующим в выборах)", - сказал Вардан Тадевосян.