Հայաստանի հավաքականը պարտվեց Ռումինիային
Հոկտեմբերի 11-ին՝ Ռումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում, կայացավ ՖԻՖԱ ԱԱ 2022 որակավորման J խմբի ութերորդ մրցափուլի Ռումինիա-Հայաստան հանդիպումը։ Մեր ընտրանին զիջեց մրցակցին 0:1 հաշվով։
Ռումինիա-Հայաստան՝  1:0 (1:0)
Բուխարեստ, «Ստյաուա» մարզադաշտ
Մրցավար՝ Դանիելե Օրսատո (Իտալիա)
Գոլերը՝ Յոնուտ Միտրիցե, 26
Ռումինիա
1. Ֆլորին Նիցե, 2. Անդրեյ Ռատիու (4. Կրիստիան Մանեա, 62), 5. Յոնուտ Նեդելցերու, 6. Վլադ Կիրիկեշ, 8. Ալեքսանդրու Չիկըլդեու, 11. Նիկոսուր Բանկու, 13. Կլաուդիու Կեսերու (9. Անդրեյ Իվան, 62), 14. Յանիս Հաջի (7. Վալենտին Միհեյլե, 81), 18. Ռազվան Մարին, 20. Յոնուտ Միտրիցե (21. Օլիմպիու Մորուտան, 62), 23. Նիկոլաե Ստանչու (15. Դրագոշ Նեդելկու, 81)։
Պահեստայիններ. 12. Դանիել Վլադ, 16. Հորատիու Մոլդովան, 3. Ալին Տոսկա, 10. Ալեքսանդրու Մաքսիմ, 17. Ադրիան Ռուս, 19. Անդրեյ Կորդեա, 22. Ալեքսանդորւ Ալբու։
Գլխավոր մարզիչ՝ Միրել Ռադոյ
1. Դավիթ Յուրչենկո, 2. Դավիթ ՏԵրտերյան, 3. Վարազդատ Հարոյան, 4. Տարոն Ոսկանյան, 5. Արտակ Գրիգորյան (19. Իշխան Գելոյան, 46), 7. Խորեն Բայրամյան (22. Սարգիս Ադամյան, 46), 8. Էդուարդ Սպերցյան (10. Էրիկ Վարդանյան, 77), 11. Տիգրան Բարսեղյան (9. Լուկաս Սելարայան, 46), 13. Կամո Հովհաննիսյան, 17. Սոլոմոն Ուդո (20. Ալեքսանդր Կարապետյան, 82), 18. Հենրիխ Մխիթարյան (ա)։
Պահեստայիններ. 12. Անատոլի Այվազով, 16. Ստանիսլավ Բուչնև, 6. Ալիկ Առաքելյան, 14. Ժորդի Արարատ, 15.  21. Կարեն Մուրադյան, 23. Ժիրայր Մարգարյան։

Сборная Армении уступила Румынии
11 октября в столице Румынии Бухаресте состоялся матч восьмого тура отборочной группы "J" чемпионата мира-2022 между Румынией и Арменией. Наша команда проиграла сопернику с минимальным счетом 0:1.
Румыния - Армения - 1:0 (1:0)
Бухарест, Стадион "Стяуа"
Судья: Даниэле Орсато (Италия)
Голы: Йонут Митрице, 26.
Румыния:
1. Флорин Нице, 2. Андрей Ратиу (4. Кристиан Манеа, 62), 5. Йонут Недельцеру, 6. Влад Кирикеш, 8. Александру Чикилдеу, 11. Никосур Банку, 13. Клаудиу Кесеру (9. Андрей Иван, 62), 14. Янис Хаджи (7. Валентин Михейле, 81), 18. Разван Марин, 20. Йонут Митрице (21. Олимпиу Морутан, 62), 23. Николае Станчу (15. Драгош Неделку, 81).
Запасные: 12. Даниэль Влад, 16. Хоратиу Молдован, 3. Алин Тоска, 10. Александру Максим, 17. Адриан Рус, 19. Андрей Кордеа, 22. Александру Албу.
Главный тренер: Мирел Радой.
1. Давид Юрченко, 2. Давид Тертерян, 3. Вараздат Ароян, 4. Тарон Восканян, 5. Артак Григорян (19. Ишхан Гелоян, 46), 7. Хорен Байрамян (22. Саргис Адамян, 46), 8. Эдуард Сперцян (10. Эрик Варданян, 77), 11. Тигран Барсегян (9. Лукас Селараян, 46), 13. Камо Оганесян, 17. Соломон Удо (20. Александр Карапетян, 82), 18. Генрих Мхитарян (к).
Запасные. 12. Анатолий Айвазов, 16. Станислав Бучнев, 6. Алик Аракелян, 14. Жорди Арарат, 15. 21. Карен Мурадян, 23. Жирайр Маргарян.