Արայիկ Հարությունյանը հանդիպումներ է ունեցել ԱՀ ԱԺ «Հայ Հեղափոխական Դաշնակցություն» և «Արդարություն» խմբակցությունների ներկայացուցիչների հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը դեկտեմբերի 20-ին առանձին հանդիպումներ է ունեցել ԱՀ Ազգային ժողովի «Հայ Հեղափոխական Դաշնակցություն» և «Արդարություն» խմբակցությունների ներկայացուցիչների հետ՝ իր կողմից դեկտեմբերի 10-ին հայտարարված՝ պետության առջև ծառացած հիմնախնդիրների լուծման գործում քաղաքական համագործակցության առաջարկի շրջանակներում:
Քննարկվել են պետության արտաքին ու ներքին մի շարք հիմնախնդիրների լուծման հետ կապված հարցեր՝ կարևորելով քաղաքական ուժերի արդյունավետ համագործակցությունը այդ ճանապարհին:
Անդրադարձ է եղել երկրի գլխավոր ֆինանսական փաստաթղթի՝ 2022թ. պետական բյուջեի նախագծին և այլ հարցերի: Նախագահ Հարությունյանն այդ հանդիպումները համարել է օգտակար՝ առկա խնդիրների շուրջ կառուցողական քննարկումների կազմակերպման և դրանց լուծման գործում քաղաքական ուժերի ներգրավմամբ նոր ջանքերի գործադրման առումով:

Араик Арутюнян провел встречи с представителями фракций "Армянская революционная федерация" и "Справедливость" НС Арцаха
20 декабря президент Республики Арцах Араик Арутюнян провел отдельные встречи с представителями фракций "АРФ "Дашнакцуцюн" и "Справедливость" Национального Собрания республики в рамках объявленного им 10 декабря с.г. предложения о политическом сотрудничестве в деле решения проблем, стоящих перед государством.
В ходе встреч были затронуты вопросы, связанные с решением ряда внешних и внутренних проблем государства, и подчеркнута важность эффективного взаимодействия политических сил в этом деле.
Были обсуждены главный финансовый документ страны - проект государственного бюджета на 2022 год, и другие вопросы. Президент Арутюнян назвал эти встречи полезными с точки зрения организации конструктивного обсуждения существующих вопросов и приложения новых усилий с привлечением к их решению политических сил