Արայիկ Հարությունյանը հանդիպումներ է ունեցել ԱՀ ԱԺ «Հայ Հեղափոխական Դաշնակցություն» և «Արդարություն» խմբակցությունների ներկայացուցիչների հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը դեկտեմբերի 20-ին առանձին հանդիպումներ է ունեցել ԱՀ Ազգային ժողովի «Հայ Հեղափոխական Դաշնակցություն» և «Արդարություն» խմբակցությունների ներկայացուցիչների հետ՝ իր կողմից դեկտեմբերի 10-ին հայտարարված՝ պետության առջև ծառացած հիմնախնդիրների լուծման գործում քաղաքական համագործակցության առաջարկի շրջանակներում:
Քննարկվել են պետության արտաքին ու ներքին մի շարք հիմնախնդիրների լուծման հետ կապված հարցեր՝ կարևորելով քաղաքական ուժերի արդյունավետ համագործակցությունը այդ ճանապարհին:
Անդրադարձ է եղել երկրի գլխավոր ֆինանսական փաստաթղթի՝ 2022թ. պետական բյուջեի նախագծին և այլ հարցերի: Նախագահ Հարությունյանն այդ հանդիպումները համարել է օգտակար՝ առկա խնդիրների շուրջ կառուցողական քննարկումների կազմակերպման և դրանց լուծման գործում քաղաքական ուժերի ներգրավմամբ նոր ջանքերի գործադրման առումով:

Arayik Harutyunyan Met with Representatives of the "ARF-Dashnaktsoutyun" and the "Justice" Factions of the Artsakh National Assembly
On 20 December President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan held separate meetings with representatives of the "ARF-Dashnaktsoutyun" and the "Justice" factions of the Artsakh Republic National Assembly within the framework of his December 10 proposal on political cooperation in the resolution of the problems facing the state.
Issues related to the solution of a number of domestic and foreign problems were on the meeting agenda with an emphasis on efficient cooperation between the political forces in that direction.
The country's main financial document - draft State Budget for 2022, and other issues were touched upon during the meeting. President Harutyunyan qualified those meetings as useful in terms of organizing constructive discussions on the existing issues and exerting efforts in their solution with the involvement of all political forces.