Մանկական Եվրատեսիլ մրցույթի Հայաստանում անցկացման վայրն ու ամսաթիվը կհաստատվեն մոտակա ամիսներին
Փարիզում դեկտեմբերի 19-ին տարած հաղթանակի շնորհիվ 20-րդ Մանկական Եվրատեսիլ երգի մրցույթը հաջորդ տարի տեղի կունենա Հայաստանում։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին պաշտոնական հայտարարություն են տարածել Եվրոպական հեռարձակողների միությունը և Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերությունը:
«14-ամյա Մալենայի «Քամի քամի» երգը հաղթեց 19-րդ Մանկական Եվրատեսիլ երգի մրցույթում՝ ստանալով 224 միավոր: Գլխավոր մրցանակի համար պայքարում էին 19 երկրի ներկայացուցիչ: Սա Հայաստանի երկրորդ հաղթանակն է մրցույթում։ 2022 թվականին Հայաստանը երկրորդ անգամ կհյուրընկալի Մանկական Եվրատեսիլը»,- նշված է հայտարարության մեջ:
Հայտարարության մեջ նաև ասվում է, որ Մանկական Եվրատեսիլ երգի մրցույթի գործադիր ղեկավար Մարտին Օստերդալը իր խոսքում նշել է․
«Հայաստանի հետաքրքիր, բարձրակարգ և ժամանակակից կատարողը նոր նշաձող սահմանեց մրցույթի համար։ Հայաստանի ոգևորությունը մրցույթի հանդեպ անսահման է, և մենք ուրախությամբ հայտարարում ենք, որ Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերությունը հաջորդ տարի ցանկություն է հայտնել հյուրընկալելու 20-րդ Մանկական Եվրատեսիլը։ Անհամբերությամբ սպասում ենք նրանց հետ համագործակցությանը, որպեսզի միասին կազմակերպենք յուրահատուկ շոու, որը հոբելյանական է»։
Նշվում է, որ Մանկական Եվրատեսիլ 2022 մրցույթի Հայաստանում անցկացման վայրն ու ամսաթիվը կհաստատվեն մոտակա ամիսներին։

Место и дата проведения Детского Евровидения в Армении будут утверждены в ближайшие месяцы
Благодаря победе, одержанной в Париже 19 декабря, 20-й  детский конкурс песни ''Евровидение'' в следующем году состоится в Армении. Как передает ''Арменпресс'', с этим официальным заявлением выступили Европейский вещательный союз и Общественное телевидение Армении.
''Песня 14-летней Малены ''Ками, Ками'' на 19-ом конкурсе ''Детское Евровидение'' с 224 очками одержала победу. За главный приз боролись представители 19 стран. Это вторая победа Армении на этом конкурсе. В 2022 году Армения во второй раз примет ''Детское Евровидение'' '', - говорится в заявлении.
В заявлении также приводятся слова исполнительного директора детского конкурса Мартина Остердала: ''Интересный, высококлассный современный исполнитель из Армении установил новую планку конкурса. Энтузиазм Армении по поводу конкурса безграничен, мы рады сообщить, что Общественное телевидение Армении выразило желание 20-е Детское Евровидение в следующем году провести в Армении. Мы надеемся на сотрудничество с ними, чтобы вместе организовать специальное шоу, которое станет юбилейным''.
Отмечается, что место и дата проведения ''Детского Евровидения 2022'' в Армении будут определены в ближайшие месяцы.