Բրյուսելյան հանդիպումը զարգացնում է Սոչիի եռակողմ պայմանավորվածությունները. Զախարովա
Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների բրյուսելյան հանդիպումը զարգացնում է նոյեմբերի 26-ին Սոչիի եռակողմ պայմանավորվածությունները: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին մամուլի ասուլիսին հայտարարել է Ռուսաստանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
Զախարովայի խոսքով՝ այդ պայմանավորվածությունների առարկայական քննարկումը շարունակվում է երեք պետությունների փոխվարչապետների համանախագահությամբ եռակողմ աշխատանքային խմբում:
«Այդ մեխանիզմի շրջանակներում քննարկվում է Հարավային Կովկասում տրանսպորտային և տնտեսական կապերի ապաշրջափակման հարցերի ողջ համալիրը, այդ թվում` ինչպես երկաթուղային, այնպես էլ ավտոմոբիլային հաղորդակցության վերականգնումը տարածաշրջանում»,- ասել է Զախարովան:

Брюссельская встреча развивает трехсторонние договоренности в Сочи: Мария Захарова
Встреча руководителей Армении и Азербайджана в Брюсселе развивает трехсторонние договоренности, достигнутые 26 ноября в Сочи. Как сообщает ''Арменпресс'', об этом на пресс-конференции заявила официальный представитель МИД России Мария Захарова.
По словам Захаровой, предметное обсуждение этих договоренностей продолжается в трехсторонней рабочей группе под сопредседательством вице-премьеров трех стран.
''В рамках этого механизма обсуждается весь комплекс вопросов разблокирования транспортно-экономических связей на Южном Кавказе, включая восстановление как железнодорожного, так и автомобильного сообщения в регионе'', - сказала Захарова.