Մոսկվայում տեղի է ունեցել Ադրբեջանի և Հայաստանի հասարակությունների ներկայացուցիչների հանդիպումը․ ՏԱՍՍ
Ադրբեջանի և Հայաստանի հասարակությունների ներկայացուցիչները ԼՂ զինված հակամարտության ավարտից հետո առաջին հանդիպումն են անցկացրել Մոսկվայում, որի ժամանակ քննարկել են երկու երկրի ժողովուրդների միջև լարվածության մեղմացմանն ուղղված քայլերը: Այս մասին ուրբաթ ՏԱՍՍ-ին հայտնել է բանակցություններին մոտ կանգնած աղբյուրը։
«Դեկտեմբերի 23-ին և 24-ին Մոսկվայում կայացել է զինված հակամարտության ավարտից հետո առաջին հանդիպումը ադրբեջանական և հայկական համայնքների ներկայացուցիչների միջև՝ ՌԴ նախագահի՝ միջազգային մշակութային հաղորդակցության հարցով հատուկ ներկայացուցիչ Միխայիլ Շվիդկոյի մասնակցությամբ: Հանդիպման մասնակիցները քննարկել են երկու ժողովուրդների միջև առկա լարվածության մեղմացմանն ուղղված քայլերը, պայմանավորվել են 2022 թվականի սկզբին շարունակել նման քննարկումները», - ասել է գործակալության աղբյուրը:

Общественники Азербайджана и Армении встретились в РФ
Представители общественности Азербайджана и Армении провели первую после завершения военного конфликта в Нагорном Карабахе встречу в Москве, на которой обсудили меры по смягчению напряженности в отношениях между народами двух стран. Об этом сообщил ТАСС в пятницу источник, близкий к переговорам.
"23 и 24 декабря в Москве состоялась первая после завершения военного конфликта между Азербайджаном и Арменией в ноябре 2020 года встреча представителей азербайджанской и армянской общественности при участии специального представителя президента РФ по международному культурному сотрудничеству Михаила Швыдкого. Участники встречи обсуждали меры по смягчению напряженности в отношениях между двумя народами, договорились о продолжении подобного контакта в начале 2022 года", - сказал собеседник агентства.