Մոսկվայում տեղի է ունեցել Ադրբեջանի և Հայաստանի հասարակությունների ներկայացուցիչների հանդիպումը․ ՏԱՍՍ
Ադրբեջանի և Հայաստանի հասարակությունների ներկայացուցիչները ԼՂ զինված հակամարտության ավարտից հետո առաջին հանդիպումն են անցկացրել Մոսկվայում, որի ժամանակ քննարկել են երկու երկրի ժողովուրդների միջև լարվածության մեղմացմանն ուղղված քայլերը: Այս մասին ուրբաթ ՏԱՍՍ-ին հայտնել է բանակցություններին մոտ կանգնած աղբյուրը։
«Դեկտեմբերի 23-ին և 24-ին Մոսկվայում կայացել է զինված հակամարտության ավարտից հետո առաջին հանդիպումը ադրբեջանական և հայկական համայնքների ներկայացուցիչների միջև՝ ՌԴ նախագահի՝ միջազգային մշակութային հաղորդակցության հարցով հատուկ ներկայացուցիչ Միխայիլ Շվիդկոյի մասնակցությամբ: Հանդիպման մասնակիցները քննարկել են երկու ժողովուրդների միջև առկա լարվածության մեղմացմանն ուղղված քայլերը, պայմանավորվել են 2022 թվականի սկզբին շարունակել նման քննարկումները», - ասել է գործակալության աղբյուրը:

Public Representatives of Azerbaijan and Armenia Met in Russia for the First Time after the Conflict in Karabakh
flytap.com
Public representatives of Azerbaijan and Armenia held the first meeting after the end of the military conflict in Nagorno Karabakh, during which measures on reducing tensions between the peoples of both countries have been discussed, a source close to the talks told TASS.
"On December 23 and 24, after the end of military conflict in November of 2020 the first meeting of the public representatives of Azerbaijan and Armenia has been held in Moscow by the participation of Mikhail Shvydkoy, Special Envoy of the President of the Russian Federation. The meeting participants have discussed measures on reducing tension between two people, and reached agreement on the continuation of such contacts at the beginning of 2022".