Տարին ավարտում ենք առաջին մեծ բնակարանամուտով. Արցախի նախագահ
Արցախը հայկական ու հարատև պահելու հիմնական նախապայմանը մեր այստեղ ապրելն ու արարելն է: Այս մասին հայտնել է Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը:
«Տարին ավարտում ենք առաջին մեծ բնակարանամուտով: «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի միջոցներով՝ զոհված հարազատ ունեցող, տեղահանված և սոցիալական այլ կարգավիճակ ունեցող առաջին ընտանիքները մայրաքաղաքի նորակառույց թաղամասում ստացել են կահավորված բնակարաններ՝ այսպիսով տալով մեծ ծրագրի պաշտոնական մեկնարկը: Առաջիկա օրերին և գալիք տարիներին այսօրինակ արարողությունները դառնալու են հաճախակի:
Արցախը հայկական ու հարատև պահելու հիմնական նախապայմանը մեր այստեղ ապրելն ու արարելն է: Ուստի, մեր հայրենի հողում տուն կառուցելու ԱՀ կառավարության ծրագիրը միայն ընդլայնվելու է՝ «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի, ՀՀ կառավարության և համայն հայության աջակցությամբ»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Հարությունյանը:

Завершаем этот год первым большим новосельем: президент Арцаха
Завершаем этот год первым большим новосельем. Об этом написал президент Арцаха Араик Арутюнян на своей странице в "Фейсбук".
"Первые семьи погибших, вынужденных переселенцев и представители других социально-уязвимых групп населения получили обустроенные квартиры в новом жилом квартале столицы, построенном на средства Всеармянского фонда "Аястан", таким образом осуществив официальный запуск масштабной программы. В ближайшие дни и в последующие годы подобные церемонии будут проводиться регулярно.
Для того, чтобы Арцах жил и продолжал быть армянским, мы должны здесь жить и созидать. По этой причине программа правительства Республики Арцах по жилищному строительству на родной земле будет только расширяться, и все это при поддержке Всеармянского фонда "Аястан", Правительства Республики Армения и всего армянства", - отметил Арутюнян.