Փաշինյանը և Ալիևը շահագրգռված են խաղաղության հաստատմամբ տարածաշրջանում. Ղարիբաշվիլի
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը շահագրգռված են խաղաղությամբ Անդրկովկասում։ Այս մասին «Իմեդի» հեռուստաալիքի եթերում հայտարարել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին, փոխանցում է «Ռեգնում» գործակալությունը։
«Ես անձամբ մեծ ջանքեր եմ գործադրել այս գործընթացում: Ես բազմիցս խոսել եմ նախագահ Ալիևի, վարչապետ Փաշինյանի հետ՝ հանդես գալով այս նախաձեռնությամբ։ Վրաստանը միշտ ունեցել և շարունակում է ճիշտ տեղ ու դեր ունենալ Կովկասում, և մենք պետք է ամրապնդենք այդ ուղղությունը»,- ասել է Ղարիբաշվիլին։
Հիշեցնենք, որ Թբիլիսին բազմիցս հանդես է եկել Երևանի և Բաքվի միջև բանակցությունների հարթակ տրամադրելու առաջարկով։ Ալիևն ու Փաշինյանը հայտարարել են, որ, որպես միջնորդ, Ռուսաստանի կարևոր դերն են տեսնում:

Georgia PM: Pashinyan and Aliyev are Interested in the Establishment of Peace in the Region
Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan and President of Azerbaijan Ilham Aliyev are interested in the establishment of peace in the South Caucasus. This is what Prime Minister of Georgia Irakli Garibashvili said during a show aired on Imedi TV, news.am reports.
"I have personally made great efforts in this process. I have spoken to President Aliyev and Prime Minister Pashinyan several times, undertaking this initiative. The place and role of Georgia in the South Caucasus has always been and still is right, and we need to strengthen this direction," Garibashvili said.
Tbilisi has proposed to provide a platform for talks between Yerevan and Baku several times, and Aliyev and Pashinyan have declared that they see Russia as the country with a major role as a mediator.