Արցախում հրշեջ փրկարարները հայտնվել են թշնամու կրակոցների թիրախում. Արցախի ՆԳՆ
զինատեսակներից կրակահերթ է բացել Մարտունու շրջանի Կարմիր շուկա-Թաղավարդ համայնքների ուղղությամբ: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության ներքին գործերի նախարարության ոստիկանությունից:
«Խաղաղ բնակչությանը թիրախավորելու հերթական սադրանքից՝ Կ.Շուկայի համայնքային գործող մանկապարտեզի հարևանությամբ այրվել է կայանված «ՈւԱԶ» մակնիշի ավտոմեքենա:
Դեպքի վայր մեկնած հրշեջ փրկարարները հրդեհաշիջման աշխատանքներ կատարելու ընթացքում ևս հայտնվել են կրակոցների թիրախում: Մոտ 10 րոպե տևած կրակահերթերից, նախնական տվյալներով տուժածներ չկան:

Пожарные-спасатели Арцаха стали мишенью азербайджанцев: по предварительным данным пострадавших нет
Пожарные-спасатели Республики Арцах при тушении пожара стали мишенью азербайджанцев. Как передает ''Арменпресс'', сообщение по этому поводу распространила Полиция МВД Арцаха.
''10 января около 14:30 азербайджанские Вооруженные силы из различных видов огнестрельного оружия открыли огонь в направлении общин Кармир Шука иТагавард Мартунинского района.
В результате очередной провокации, направленной против мирного населения, сгорел автомобиль марки ''УАЗ'', припаркованный в районе детского сада общины Кармир Шука.
По пожарным, выехавшим на место происшествия, при тушении пожара также был открыт огонь. По предварительным данным, в перестрелке, которая длилась около 10 минут, никто не пострадал.