ՌԴ-ՆԱՏՕ հարաբերությունները գտնվում են կրիտիկական ցածր մակարդակի վրա. Ֆոմին
«ՌԴ-ՆԱՏՕ հարաբերությունները գտնվում են կրիտիկական ցածր մակարդակի վրա»,- ասել է Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության փոխնախարար Ալեքսանդր Ֆոմինը Ռուսաստան-ՆԱՏՕ խորհրդի նիստում, փոխանցում է RT-ն։
Նա բացատրել է, որ դա տեղի է ունենում գլոբալ անկայունության, ահաբեկչական սպառնալիքի, սպառազինությունների հերթական մրցավազքի տարածման և Եվրոպայում անվտանգության ճարտարապետության լիակատար դեգրադացիայի ֆոնին։
Նա նաև նշել է, որ ռուսական կողմը բազմիցս առաջարկել է Հյուսիսատլանտյան դաշինքին միջոցներ ձեռնարկել իրավիճակը լիցքաթափելու համար, սակայն այդ նախաձեռնություններն անտեսվել են ՆԱՏՕ-ի կողմից։

В Минобороны России заявили о критически низком уровне отношений между Россией и НАТО
''Российско-натовские отношения находятся на критически низком уровне'', - сказал Фомин в рамках заседания Совета Россия - НАТО, передает RT
Он пояснил, что это происходит на фоне глобальной нестабильности, террористической угрозы, развёртывания очередной гонки вооружений и полной деградации архитектуры безопасности в Европе.
Он также отметил, что российская сторона неоднократно предлагала Североатлантическому альянсу предпринять меры по деэскалации обстановки, но со стороны НАТО данные инициативы были проигнорированы.
Ранее в Минобороны России заявили, что все предложения Москвы доведены до Совета Россия - НАТО и находятся на столе переговоров.