Հայկական կողմը փաթեթ է փոխանցել ռուսական կողմին և Ադրբեջանին, մանրամասները չեմ կարող հրապարակել. Արարատ Միրզոյան
Հայկական կողմը Հայաստան-Ադրբեջան սահմանագոտում իրավիճակի դեէսկալացիային, լարվածության նվազմանը, անվտանգության և կայունության մակարդակի բարձրացմանն ուղղված մի շարք միջոցառումների փաթեթ է նախապատրաստել և փոխանցել ռուսական կողմին և ռուսական կողմի միջնորդությամբ՝ Ադրբեջանին, ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխանի ընթացում ասաց ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը, հայտնում է Aysor.am-ը։
«Այժմ սպասում ենք արձագանքի։ Մանրամասները չեմ կարող հրապարակել և իմաստ էլ չունի իրականում։ Կարող եմ ասել, որ դրանք բխում են կառավարության և վարչապետի կողմից մշտապես բարձրաձայնված զորքերի՝ հայելային հետքաշման և հավելյալ անվտանգության մեխանիզմներիր ստեղծման մեր նախապես հնչեցրած հայեցակարգից», - ասաց արտգործախարարը։

Армянская сторона передала России и Азербайджану пакет предложений в рамках процесса делимитации и демаркации: Арарат Мирзоян
С целью деэскалации обстановки и снижения напряженности на приграничной линии между Арменией и Азербайджаном армянская сторона подготовила пакет предложений и передала России и при посредничестве России – Азербайджану, заявил сегодня во время правительственного часа в парламенте министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян, передает Aaysor.am.
"Сейчас мы ждем ответа. Я не могу раскрыть детали и в этом нет смысла. Могу сказать, что они укладываются в логику постоянно озвучиваемого ранее правительством и премьер-министром зеркального отвода армянских и азербайджанских войск и создания дополнительных механизмов безопасности", - сказал глава МИД Армении.