Ինձ նախագահ դառնալու առաջարկ չի եղել. Էդմոն Մարուքյան
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության նախագահ Էդմոն Մարուքյանը շնորհակալություն է հայտնում բոլոր այն մարդկանց, որոնք իրեն տեսնում են տարբեր պաշտոններում։
Քանի դեռ Հանրապետության նախագահի լիազորությունները դադարեցված չեն, նա համարում է իր՝ նախագահ դառնալու մասին խոսակցություններին արձագանքելն անմիստ է։
«Ինձ նախագահ դառնալու առաջարկ չի եղել, չէր էլ կարող լինել, կրկնում եմ, դեռ Հանրապետության նախագահի լիազորությունները դադարեցված չեն»,-ասել է նա Եռաբլուր զինվորական պանթեոնում, հայտնում է Panorama.am-ը:
Մարուքյանը նշել է՝ ընտրությունների արդյունքում իրենք խորհրդարանում չեն, պաշտոնի առաջարկ իրեն չի արվել, «բայց դա չի նշանակում, որ չեն ծառայում մեր երկրին»։

Мне не поступало предложения стать президентом: Эдмон Марукян
Председатель партии ''Просвещенная Армения'' Эдмон Марукян благодарит все, кто видит его на той или иной должности, передает Panorama.am.
Пока полномочия Армена Саркисяна на посту президента Армении не прекращены, Эдмон Марукян считает бессмысленным комментировать слухи о том, что его кандидатура рассматривается среди претендентов на пост президента РА.
''Мне не поступало предложения стать президентом, и не могло, повторяю, полномочия президента Армении пока не прекращены'', – заявил в беседе с журналистами в пантеоне ''Ераблур'' 28 января Эдмон Марукян.
''Я всегда видел себя в Национальном Собрании, но сегодня, по итогам выборов, мы не в парламенте. Однако, это не значит, что мы не служим нашей стране'', – отметил он.