Հայ ժողովուրդը ծնկի չի եկել, պատերազմի արդյունքները դատավճիռ չեն. Իշխան Սաղաթելյան
Նոյեմբերի 9-ը դատավճիռ չէ: Այս մասին այսօր` փետրվարի 5-ին, ՀՅԴ հիմնադրման 131-րդ ամյակին նվիրված հանդիսության ժամանակ ասել է ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ, ԱԺ փոխխոսնակ Իշխան Սաղաթելյանը, փոխանցում է News.am:
«Այս իշխանության նկարագիրը պարզ է, ապազգային, անհայրենիք, սրբություն չունեցող մարդկանց մի խումբ, որոնք երկիրը տանում են շարունակական կործանման: Ի՞նչ պետք է անի ստեղծված իրավիճակի հետ չհաշտվող հայը, ո՞րն է ելքը: Ստեղծված իրավիճակից ելքը Արցախում, Հայաստանում և Սփյուռքում ազգային դիմադրության ձևավորումն է, դիմադրություն, որը պետք է համահայկական միասնականությամբ վիժեցնի Հայաստանի թրքացման և Արցախի հայաթափման գործի դրած ծրագիրը: Դիմադրություն, որը պետք է ուղղված լինի մեր թշնամիներին, նրանց սպասարկող ուժերին, դիմադրություն  մեր հայրենիքը հերթական անգամ պարտության տանող օրակարգերին, դիմադրություն, որն ամբողջ աշխարհին ցույց կտա, որ հայ ժողովուրդը ծնկի չի եկել, պատերազմի արդյունքները դատավճիռ չեն, հայ ժողովուրդն ունի իր հայրենիքում ապրելու, զարգանալու, իր ինքնությունը պահպանելու կամք և վճռականություն»,-ասաց նա:
«Ես հայտարարում եմ` Դաշնակցությունը պատրաստ է լինել  պայքարի շարքային զինվորը, առանց որևէ կուսակցական և քաղաքական հավակնության ՀՅԴ-ն պատրաստ է լինել պայքարի առաջամարտիկն ու կազմակերպիչը, սիրելի հայրենակիցներ, դյուրին չի լինելու: Հայաստանի, Արցախի, Սփյուռքի բոլոր պատասխանատու քաղաքական ուժերը, գիտական, մշակութային, հոգևոր համայնքը, պահանջատեր երիտասարդությունը պարտավոր են հայոց պետականության անկումը կասեցնելու, հայ ժողովրդի արժանապատվությունը վեականգնելու մանդատով ոտքի կանգնել, դուրս գալ փողոց և պայքարել: Պատերազմի և պարտության խորհրդանիշ վարչախումբը հեռացվելու է, Սյունիքը չի զիջվելու, Հայաստանը չի թուրքացվելու, Արցախը վերականգնվելու է»,-ասաց նա:

Итоги войны - это не приговор: Ишхан Сагателян
9 ноября - это не судебный приговор. Как передает News.am, об этом заявил в своем выступлении во время официальной церемонии, посвященной 131-летию партии, представитель ВО АРФД, вице-спикер парламента Армении Ишхан Сагателян.
"Описание этой власти понятное - антинациональная группа без Родины, не имеющая ничего святого, которая ведет страну к разрушению. Что должны предпринять армяне, которые не хотят мириться со сложившейся ситуацией, каков выход? Выходом из сложившейся ситуации является формирование национального сопротивления в Арцахе, Армении и Диаспоре, сопротивления, которое, благодаря общеармянскому единению должно сорвать планы тюркизации Армении и исхода армян из Арцаха.
Сопротивление, которое должно быть направлено против наших врагов, сил, которые им служат, сопротивление против программ, которые в очередной раз приведут нашу Родину к поражению, сопротивление, которое покажет всему миру, что армянский народ не пал на колени, итоги войны - это не приговор. У армянского народа есть воля и решимость жить на своей родине, развиваться и сохранять свою идентичность", - заявил Сагателян.
По его словам,  нынешние власти должны видеть и понимать, что у них нет мандата на принуждение страны к новым уступкам. "Я заявляю, что АРФД в этой борьбе готова быть рядовым бойцом, безо всяких партийных и политических амбиций она готова быть ее лидером и организатором. Дорогие соотечественники, все это будет непросто. Все ответственные политические силы Армении, Арцаха, Диаспоры, научная, культурная, духовная общественность, молодежь обязаны с мандатом приостановления процесса падения армянской государственности, восстановления достоинства армянского народа встать, выйти на улицы и бороться. Режим - символ войны и поражения, будет устранен, Сюник никто не уступит, Армения не будет отуречена, а Арцах будет восстановлен", - заключил оппозиционер.