Կադիրովը դիմել է Զելենսկիին
Չեչնիայի ղեկավար Ռամզան Կադիրովը Telegram-ի ալիքով դիմել է Ուկրաինայի բնակիչներին և նախագահ Վլադիմիր Զելենսկիին, փոխանցում է ՌԻԱ Նովոստին
«Պարոն Զելենսկի, ծաղրածուության ժամանակն ավարտվել է։ Եկել է սեփական ժողովրդի հանդեպ պարտքը կատարելու ժամանակը՝ անդառնալի հետևանքներից խուսափելու համար»,- գրել է նա՝ նշելով, որ այսօր «ավելի քան երբևէ» անհրաժեշտ է կատարել մինսկյան պայմանավորվածությունները։
Նա նաև հիշեցրել է, որ ոչ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, ոչ էլ անձամբ՝ ռուսները չեն ցանկանում, որ հակամարտությունը սրվի։
«Դուք՝ որպես սահմանադրության և ձեր ժողովրդի ու պետության անվտանգության երաշխավոր, պարզապես պարտավոր եք անել ձեր ուժերի սահմաններում ամեն ինչ՝ խաղաղություն հաստատելու համար <...>»,- հավելել է նա։

Кадыров обратился к Зеленскому
Глава Чечни Рамзан Кадыров обратился в Telegram-канале к жителям Украины и президенту Владимиру Зеленскому, передает РИА Новости
"Господин Зеленский! Время клоунады подошло к концу. Наступил час исполнения долга перед собственным народом во избежание необратимых последствий", - написал он, отметив, что сегодня "как никогда" необходимо выполнять Минские соглашения.
Он также напомнил, что ни президент России Владимир Путин, ни сами россияне не хотят эскалации конфликта.
"Вы, как гарант конституции и безопасности своего народа и государства, просто обязаны сделать все от Вас зависящее для <...> установления мира", - добавил он.