Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Կանադայի ԱԳ նախարար Մելանի Ժոլիի հետ
Փետրվարի 19-ին Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակներում Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Կանադայի ԱԳ նախարար Մելանի Ժոլիի հետ:
ԱԳ նախարարները գոհունակություն են հայտնել փոխադարձ հարգանքի և ընդհանուր արժեքների՝ ժողովրդավարության, օրենքի գերակայության, մարդու իրավունքների պաշտպանության վրա հիմնված արդյունավետ համագործակցության կապակցությամբ: Նախարար Ժոլին վերահաստատել է Կանադայի աջակցությունը Հայաստանում ժողովրդավարական բարեփոխումների օրակարգին:
Երկուստեք պատրաստակամություն է հայտնվել գործնական քայլեր ձեռնարկելու հայ-կանադական հարաբերությունների դրական դինամիկան ամրապնդելու ուղղությամբ:
Զրույցի ընթացքում ԱԳ նախարարները քննարկել են նաև միջազգային և տարածաշրջանային օրակարգի մի շարք կարևոր հարցեր:

Арарат Мирзоян встретился с министром иностранных дел Канады Мелани Жоли
19 февраля в рамках Мюнхенской конференции по безопасности министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян встретился с министром иностранных дел Канады Мелани Жоли.
Министры иностранных дел выразили удовлетворение в связи с эффективным сотрудничеством, основанным на взаимном уважении и общих ценностях: демократия, верховенство закона и защита прав человека. Министр Жоли подтвердила содействие Канады повестке демократических реформ в Армении.
Была обоюдно выражена готовность предпринять практические шаги по укреплению положительной динамики армяно-канадских отношений.