Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է ՀՖՖ նախագահին և փոխնախագահին
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանին և ֆեդերացիայի փոխնախագահ Արմեն Նիկողոսյանին:
Հանդիպմանը քննարկվել են Հայաստանում ֆուտբոլի զարգացմանն ուղղված ծրագրերը:
Արմեն Մելիքբեկյանը նախագահ Վահագն Խաչատուրյանին է ներկայացրել Հայաստանը ֆուտբոլի միջոցով ավելի ճանաչելի դարձնելու ռազմավարությունը, որը մշակվել է ֆեդերացիայի կողմից:
Քննարկվել են Հայաստանում ֆուտբոլային ենթակառուցվածքների բարելավմանը, մանկապատանեկան և ակումբային ֆուտբոլի զարգացմանը, երիտասարդական ու ազգային հավաքականների առաջընթացի ապահովմանը միտված ծրագրերը, ինչպես նաև ՀՖՖ 30-ամյակին նվիրված միջոցառումների շարքը:

Ваагн Хачатурян принял президента ФФА Армена Меликбекяна и вице-президента Армена Никогосяна
Президент Республики Ваагн Хачатурян принял сегодня президента ФФА Армена Меликбекяна и вице-президента Армена Никогосяна.
На встрече обсуждались программы, направленные на развитие футбола в Армении.
Армен Меликбекян представил президенту Ваагну Хачатуряну разработанную федерацией стратегию того, как посредством футбола сделать Армению более узнаваемой.
Обсуждались направленные на благоустройство в футбольных инфраструктур, развитие детско-юношеского и клубного футбола, обеспечение прогресса молодёжной и национальной сборных Армении программы, а также серия мероприятий, посвящённых 30-летию ФФА.