Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է ՀՖՖ նախագահին և փոխնախագահին
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանին և ֆեդերացիայի փոխնախագահ Արմեն Նիկողոսյանին:
Հանդիպմանը քննարկվել են Հայաստանում ֆուտբոլի զարգացմանն ուղղված ծրագրերը:
Արմեն Մելիքբեկյանը նախագահ Վահագն Խաչատուրյանին է ներկայացրել Հայաստանը ֆուտբոլի միջոցով ավելի ճանաչելի դարձնելու ռազմավարությունը, որը մշակվել է ֆեդերացիայի կողմից:
Քննարկվել են Հայաստանում ֆուտբոլային ենթակառուցվածքների բարելավմանը, մանկապատանեկան և ակումբային ֆուտբոլի զարգացմանը, երիտասարդական ու ազգային հավաքականների առաջընթացի ապահովմանը միտված ծրագրերը, ինչպես նաև ՀՖՖ 30-ամյակին նվիրված միջոցառումների շարքը:

Today, President of the Republic Vahagn Khachaturyan received President of the Football Federation of Armenia Armen Melikbekyan and Vice President of the Federation Armen Nikoghosyan.
During the meeting, they discussed programs aimed at developing football in Armenia.
Armen Melikbekyan presented the Federation’s strategy of making Armenia more recognizable through football to President Vahagn Khachaturyan.
They also discussed programs to improve football infrastructures in Armenia, develop youth and club football, ensure the progress of youth and national teams, and a series of events dedicated to the 30th anniversary of the FFA.