Ադրբեջանի ԶՈւ-ն փորձում է առաջխաղացում ապահովել Արցախի արևելյան սահմանագոտու ուղղությամբ․ Արցախի ՊԲ
Մարտի 26-ին, ժամը 11:00-ի սահմաններում Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները կրկին դիմել են ագրեսիվ գործողությունների` տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակների կիրառմամբ փորձելով առաջխաղացում ապահովել Արցախի Հանրապետության արևելյան սահմանագոտու ուղղությամբ, ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի պատասխանատվության տակ գտնվող տարածքում: Այս մասին հայտարարել է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը։
ՊԲ ստորաբաժանումները դիմում են համարժեք գործողությունների` հակառակորդի առաջխաղացումը կասեցնելու նպատակով: Ձեռնարկվում են քայլեր` ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության հետ իրադրության հանգուցալուծման ուղիներ գտնելու ուղղությամբ:
Իրադրության զարգացումների վերաբերյալ ԱՀ ՊՆ լրատվական ծառայությունը պարբերաբար հանդես կգա հաղորդագրություններով:

Units of the Azerbaijani Armed Forces Again Resorted to Aggressive Actions: Artsakh Defense Army
On March 26, at around 11 AM, the units of the Azerbaijani Armed Forces again resorted to aggressive actions, through the use of firearms of various calibers trying to advance in the direction of the eastern borderline of the Artsakh Republic, in the area under the responsibility of the Russian peacekeeping troops, Artsakh’s Defense Ministry reports.
Defense Army units take adequate measures to stop the enemy's advance. Steps are being taken with the Russian peacekeeping command staff to find ways to resolve the situation.
The press service of the Artsakh Republic Defense Ministry will regularly report on the developments in the front.