Ադրբեջանի ԶՈւ-ն փորձում է առաջխաղացում ապահովել Արցախի արևելյան սահմանագոտու ուղղությամբ․ Արցախի ՊԲ
Մարտի 26-ին, ժամը 11:00-ի սահմաններում Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները կրկին դիմել են ագրեսիվ գործողությունների` տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակների կիրառմամբ փորձելով առաջխաղացում ապահովել Արցախի Հանրապետության արևելյան սահմանագոտու ուղղությամբ, ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի պատասխանատվության տակ գտնվող տարածքում: Այս մասին հայտարարել է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը։
ՊԲ ստորաբաժանումները դիմում են համարժեք գործողությունների` հակառակորդի առաջխաղացումը կասեցնելու նպատակով: Ձեռնարկվում են քայլեր` ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության հետ իրադրության հանգուցալուծման ուղիներ գտնելու ուղղությամբ:
Իրադրության զարգացումների վերաբերյալ ԱՀ ՊՆ լրատվական ծառայությունը պարբերաբար հանդես կգա հաղորդագրություններով:

ВС Азербайджана вновь прибегли к агрессивным действиям: минобороны Арцаха
26 марта в районе 11:00 подразделения ВС Азербайджана вновь прибегли к агрессивным действиям, пытаясь обеспечить продвижение в направлении восточной границы Республики Арцах, в зоне ответственности российских миротворческих сил, применяя при этом огнестрельное оружие различного калибра. Об этом сообщает пресс-служба минобороны Республики Арцах.
Подразделения Армии обороны Арцаха принимают соразмерные меры с целью пресечения продвижения противника. Совместно с российским миротворческим командованием предпринимаются шаги по нахождению вариантов урегулирования ситуации.