Արայիկ Հարությունյանը Ազգային ժողովում ներկայացրել երկրի ռազմաքաղաքական իրավիճակի վերջին զարգացումները
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը Ազգային ժողովում հանդիպել է պատգամավորների հետ և ներկայացրել երկրի ռազմաքաղաքական իրավիճակի վերջին զարգացումները:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ բոլոր մակարդակներում իրականացվում են ինտենսիվ աշխատանքներ Ադրբեջանի կողմից իրականացվող ռազմական, հումանիտար և հոգեբանական ագրեսիվ գործողությունները դադարեցնելու և Արցախում բնականոն կյանքը վերականգնելու ուղղությամբ:
Հանդիպման ընթացքում Արայիկ Հարությունյանը նաև պատասխանել է խորհրդարանականների հարցերին՝ ընդգծելով, որ ստեղծված իրավիճակի հաղթահարման գործում շատ կարևոր է միասնական և միահամուռ աշխատանքը:

President of Artsakh Presented in the National Assembly the Latest Developments in the Military-Political Situation
The President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan met with the deputies in the National Assembly and presented the latest developments in the military-political situation of the country.
The Head of State noted that intensive work is being carried out at all levels to suspend the aggressive military, humanitarian and psychological actions carried out by Azerbaijan, and to restore normal life in Artsakh.
During the meeting, Arayik Harutyunyan also answered the questions of the deputies, highlighting that joint and united work is crucial in overcoming the current situation.