Պատրիարք Կիրիլն ու Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոսը կարող են հանդիպել այս տարի
Սպասվում է, որ այս տարվա ընթացքում կկայանա Մոսկվայի և Համայն Ռուսիո Պատրիարք Կիրիլի և Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոսի անձնական հանդիպումը: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին կիրակի օրը հաստատել է Մոսկվայի պատրիարքարանի արտաքին եկեղեցական հարաբերությունների բաժնի ղեկավար Վոլոկոլամսկի միտրոպոլիտ Իլարիոնը։
«Հանդիպումը, հուսով եմ, կկայանա այս տարվա ընթացքում: Դա կլինի անձնական հանդիպում»,- ասել է մետրոպոլիտ Իլարիոնը «Ռոսիա 24» հեռուստաալիքի «Եկեղեցի և աշխարհ» հաղորդաշարի եթերում:
Վատիկանի պետքարտուղար (կառավարության ղեկավար) կարդինալ Պիետրո Պարոլինը մարտի 9-ին ասել է, որ պատրիարք Կիրիլի և Հռոմի պապի հնարավոր հանդիպման կազմակերպումն այս պահին բարդ է, մասնավորապես՝ հարցը «բարդացնում է Ուկրաինայում տիրող իրավիճակը»։

A personal meeting between Patriarch Kirill of Moscow and All Russia and Pope Francis may be organized this year, Metropolitan of Volokolamsk, Chairman of the Moscow Patriarchate’s Department for External Church Relations Hilarion said on Sunday, TASS reports.
The Vatican Secretary of State, Cardinal Pietro Parolin, said on March 9 that the work on a possible meeting between Patriarch Kirill and Pope Francis was complicated because of the situation in Ukraine.
"I hope the meeting will finally be held this year. It will be a personal meeting," Metropolitan Hilarion said in an interview with the Rossiya-24 television channel.