Ողջունում ենք Հարավային Օսեթիայի ժողովրդի ձգտումը՝ վերամիավորվելու Հյուսիսային Օսեթիայի հետ Ռուսաստանի կազմում․ Աբխազիայի նախագահ
Աբխազիայի նախագահ Ասլան Բժանիան ողջունել է Ռուսաստանին միավորվելու՝ Հարավային Օսեթիայի նախաձեռնությունը, հաղորդում է Lenta.ru-ն:
«Մենք ողջունում ենք Հարավային Օսեթիայի ժողովրդի ձգտումը՝ վերամիավորվելու Հյուսիսային Օսեթիայի հետ՝ Ռուսաստանի Դաշնության կազմում։ Համոզված ենք, որ այդ քայլը լիովին բխում է Հարավային Օսեթիայի ժողովրդի շահերից»,- Աբխազիայի պետական հեռուստատեսության եթերում ասել է Բժանիան։
Աբխազիայի նախագահը հավելել է, որ Ռուսաստանի հետ հարաբերություններն իրենք կշարունակեն կառուցել՝ խստորեն պահպանելով 2014 թվականի նոյեմբերի 24-ին կնքված պայմանագրի դրույթները։

Президент Абхазии оценил идею воссоединения Южной и Северной Осетии
Президент Абхазии Аслан Бжания оценил идею воссоединения Южной и Северной Осетии. Об этом он высказался в эфире телеканала АГТРК, передает Lenta.ru.
Бжания поприветствовал стремление Южной Осетии воссоединиться с Северной в рамках российского государства и выразил уверенность в том, что это отвечает интересам южных осетин.
Он добавил, что Абхазия продолжит выстраивать отношения с Россией «в строгом соответствии с Договором от 24 ноября 2014 года», который предполагает «проведение скоординированной внешней политики, создание общего пространства обороны и безопасности, формирование общего социального и экономического пространства», а также «содействие социально-экономическому развитию» республики.