Արցախի Ազգային ժողովում հյուրընկալել են ԱՀ արտախորհրդարանական ուժերի ներկայացուցիչներին
Այսօր՝ ապրիլի 19-ին, ԱՀ Ազգային  ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը խմբակցությունների ղեկավարների մասնակցությամբ ընդունել է 2020թ մարտի 31-ի  ԱՀ  խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցած արտախորհրդարանական ուժերի՝ «Ազգային վերածնունդ», «Անկախության սերունդ», «Արցախի  կոմունիստական կուսակցություն», «Արցախի հեղափոխական կուսակցություն», «Արցախի պահպանողական  կուսակցություն», «Միացյալ Հայաստան», «Վաղվա Արցախ» կուսակցությունների ներկայացուցիչներին։
Հանդիպմանը արտախորհրդարանական  ուժերի առաջնորդներն արտահայտել են իրենց  կարծիքն ու դիրքորոշումը Արցախի հարցի շուրջ և այդ համատեքստում կարևորել են ԱԺ խմբակցությունների  միահամուռ ու միասնական գործելու հանգամանքը։
Կուսակցությունների ներկայացուցիչները  շեշտել են, որ լիովին սատարում և միանում են ԱՀ Ազգային ժողովի ՝ 2022թ ապրիլի 14-ի արտահերթ նիստում ընդունած հայտարարությանը։

Representatives of the Republic of Artsakh Extra-Parliamentary Forces Received at the National Assembly
Today, April 19, the Republic of Artsakh NA President, Artur Tovmasyan, together with the heads of the factions received the Extra-Parliamentary Forces participating in the March 31, 2020 Parliamentary Elections in Artsakh  - "National Renaissance Party", "Generation of Independence Party", "Artsakh Communist Party", "Artsakh Revolutionary Party", "Artsakh Conservative Party", "United Armenia Party", "Tomorrow Artsakh" parties.
At the meeting, the leaders of the extra-parliamentary forces expressed their opinion and position on the Artsakh issue. In that context the importance of the fact that the NA factions act united has been highlighted.
The representatives of the parties stressed that they fully support and join the April 14, 2022 statement adopted by the National Assembly of the Republic of Artsakh.