Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Հորդանանի Սենատի պատվիրակությանը
Ապրիլի 21-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության Սենատի Հորդանան-Հայաստան բարեկամության խմբի ղեկավար Խալդուն Հինայի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ողջունելով հյուրերին` Ալեն Սիմոնյանը կարևորել է երկու երկրների միջև բազմաբևեռ գործակցությունը և հույս հայտնել, որ հյուրերի այցը կնպաստի հետագա համատեղ ծրագրերի կյանքի կոչմանը:
Կողմերը փաստել են Հայաստանի և Հորդանանի միջև համագործակցության զարգացման անհրաժեշտությունը` շեշտադրելով պատգամավորական բարեկամության խմբերի գործունեությունը:
Անդրադառնալով տարածաշրջանում տևական խաղաղություն հաստատելու Հայաստանի պատրաստակամությանը` Ազգային ժողովի նախագահը մանրամասներ է ներկայացրել Արցախի դեմ ադրբեջանաթուրքական տանդեմի սանձազերծած պատերազմից հետո ստեղծված իրավիճակից:
Հորդանանցի խորհրդարանականներն ընդգծել են ղարաբաղյան հակամարտությունը դիվանագիտական և խաղաղ ճանապարհով լուծելու անհրաժեշտությունը:

Ален Симонян принял делегацию Сената Иордании
21 апреля Председатель НС Ален Симонян принял делегацию во главе с руководителем группы дружбы Иордания-Армения Сената  Иорданского Хашимитского Королевства Халдуном Хиной.
Приветствуя гостей, А.Симонян отметил многополярное сотрудничество между двумя странами и выразил надежду, что визит гостей будет способствовать реализации дальнейших совместных программ.
Стороны подчеркнули необходимость развития сотрудничества между Арменией и Иорданией, особо отметив деятельность парламентских групп дружбы.
Коснувшись готовности Армении к установлению долгосрочного мира в регионе, спикер НС представил подробности ситуации, сложившейся вследствие развязанной азербайджано-турецким тандемом войны против Арцаха.
Иорданские парламентарии подчеркнули необходимость дипломатического и мирного урегулирования Карабахского конфликта.