Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Հորդանանի Սենատի պատվիրակությանը
Ապրիլի 21-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության Սենատի Հորդանան-Հայաստան բարեկամության խմբի ղեկավար Խալդուն Հինայի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ողջունելով հյուրերին` Ալեն Սիմոնյանը կարևորել է երկու երկրների միջև բազմաբևեռ գործակցությունը և հույս հայտնել, որ հյուրերի այցը կնպաստի հետագա համատեղ ծրագրերի կյանքի կոչմանը:
Կողմերը փաստել են Հայաստանի և Հորդանանի միջև համագործակցության զարգացման անհրաժեշտությունը` շեշտադրելով պատգամավորական բարեկամության խմբերի գործունեությունը:
Անդրադառնալով տարածաշրջանում տևական խաղաղություն հաստատելու Հայաստանի պատրաստակամությանը` Ազգային ժողովի նախագահը մանրամասներ է ներկայացրել Արցախի դեմ ադրբեջանաթուրքական տանդեմի սանձազերծած պատերազմից հետո ստեղծված իրավիճակից:
Հորդանանցի խորհրդարանականներն ընդգծել են ղարաբաղյան հակամարտությունը դիվանագիտական և խաղաղ ճանապարհով լուծելու անհրաժեշտությունը:

On April 21, the RA NA President Alen Simonyan received the delegation led by the Head of the Friendship Group Jordan-Armenia of the Senate of the Hashemite Kingdom of Jordan Khaldoun Hina.
Welcoming the guests, Alen Simonyan highlighted the multipolar cooperation between the two countries and expressed hope that the visit of the guests would contribute to the implementation of further joint programs.
The sides stressed the need for the development of the cooperation between Armenia and Jordan, emphasizing the activities of parliamentary friendship groups.
Touching upon Armenia’s readiness to establish lasting peace in the region, the President of the National Assembly presented details of the situation created after the war unleashed by the Azerbaijani-Turkish tandem against Artsakh.
The Jordanian members of parliament underlined the need for a diplomatic and peaceful settlement of the Karabakh conflict.