Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ Հայրենական Մեծ պատերազմում հաղթանակի տարեդարձի կապակցությամբ. Փաշինյանը՝ Միշուստինին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության նախագահ Միխայիլ Միշուստինին՝ Հաղթանակի 77-րդ տարեդարձի առթիվ, որում, մասնավորապես, նշված է.
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ Հայրենական Մեծ պատերազմում հաղթանակի տարեդարձի կապակցությամբ:
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ Հայրենական Մեծ պատերազմում հաղթանակի տարեդարձի կապակցությամբ
Մեծ հաղթանակի հիշողությունը պարտավորեցնում է ամրապնդել մեր ժառանգած բարեկամական կապերը և համապարփակ զարգացնել հայ-ռուսական հարաբերությունները՝ ի շահ մեր ժողովուրդների։
Այս նշանակալից օրը թույլ տվեք մաղթել Ձեզ քաջառողջություն, երջանկություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ ռուսաստանցիներին՝ խաղաղություն և բարօրություն»:
Մայիսի 9-ի առթիվ ՀՀ վարչապետը շնորհավորական ուղերձներ է հղել նաև ԱՊՀ անդամ պետությունների ղեկավարներ՝ Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյին, Թուրքմենստանի նախագահ Սերդար Բերդիմուհամեդովին, Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին, Ղրղզստանի նախագահ Սադիր Ժապարովին, Տաջիկստանի նախագահ Էմոմալի Ռահմոնին, Ուզբեկստանի նախագահ Շավքաթ Միրզիյոևին, ինչպես նաև Ղազախստանի առաջին նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևին, Ռուսաստանի Անվտանգության խորհրդի նախագահի տեղակալ Դմիտրի Մեդվեդևին:

Nikol Pashinyan Congratulates Mikhail Mishustin On the Occasion Of the 77th Anniversary Of the Victory
Prime Minister Nikol Pashinyan sent congratulatory messages to the President of the Russian Federation Vladimir Putin and the Prime Minister of the Russian Federation Mikhail Mishustin on the occasion of the 77th anniversary of the Victory.
The congratulatory message to Mikhail Mishustin reads as follows,
''Dear Mikhail Vladimirovich,
I cordially congratulate you on the anniversary of the victory in the Great Patriotic War.
The immortal feat of our fathers and grandfathers, all those who fought heroically shoulder to shoulder on the battlefield, selflessly worked in the homefront will forever remain in our hearts.
The memory of the great victory obliges us to strengthen our inherited friendly ties, to comprehensively develop the Armenian-Russian relations for the benefit of our peoples.
Dear Mikhail Vladimir,
On this remarkable day, let me wish you good health, happiness, new success, and peace and prosperity to the Russian people''.
On the occasion of May 9, the Prime Minister of the Republic of Armenia sent congratulatory messages to the leaders of the CIS member states - President of Belarus Alexander Lukashenko, President of Turkmenistan Serdar Berdimuhamedow, President of Kazakhstan Kassym-Jomart Tokayev, President of Kyrgyzstan Sadyr Japarov, President of Tajikistan Emomali Rahmon, President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev, as well as the first President of Kazakhstan Nursultan Nazarbayev, Deputy Chairman of the Security Council of Russia Dmitry Medvedev.