Մեր ժողովուրդը լավ գիտի խաղաղության գինը. Վահագն Խաչատուրյանի ուղերձը Հաղթանակի և խաղաղության տոնի առթիվ
ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ուղերձ է հղել Հաղթանակի և խաղաղության տոնի առթիվ:
«Թանկագին հայրենակիցներ,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Հաղթանակի և խաղաղության տոնի կապակցությամբ։
77 տարի առաջ հայ ժողովուրդը ԽՍՀՄ մյուս ժողովուրդների ու առաջադեմ մարդկության հետ միասին հաղթանակ տարավ ֆաշիզմի դեմ մղած մեծ պատերազմում: Հայերս մեր արժանի ավանդը ներդրեցինք այդ պայքարում: Պատերազմ մեկնած 600 հազար հայորդիներից 300 հազարը չվերադարձան մարտի դաշտից:
Մեր ընդհանուր պարտքն է առհավետ պահել ազատության և անկախության համար մղված մարտերում ընկած մեր հերոսների հիշատակը, միաժամանակ չմոռանալով վետերաններին:
Մեր ժողովուրդը լավ գիտի խաղաղության գինը: Ապահով և անվտանգ հայրենիք պահելը մեր բոլորի սուրբ պարտքն է և մենք ամեն ջանք պետք է գործադրենք ամրապնդելու մեր երկրի պաշտպանունակությունը», - ասված է ուղերձում:
Կրկին շնորհավորելով այս նշանակալից օրվա՝ Հաղթանակի և խաղաղության տոնի առիթով, մենք խոնարհվում ենք Հայրենիքի համար անօրինակ հերոսություն ցուցաբերած մեր հերոսների հիշատակի առջև, առողջություն մաղթում Մեծ հայրենականի և ղարաբաղյան պատերազմի վետերաններին:
Հավերժ փառք մեր հերոսներին, խաղաղություն մեր հայրենիքին, լավատեսություն, ստեղծարար աշխատանք և վստահություն ապագայի հանդեպ:

Ваагн Хачатурян: наш народ хорошо знает цену мира
Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян направил послание по случаю Дня Победы и мира. В послании, в частности, говорится:
Сердечно поздравляю с Днем Победы и Мира!
77 лет назад армянский народ вместе с другими народами СССР и прогрессивным человечеством одержал победу в великой войне против фашизма. Мы, армяне, внесли свой достойный вклад в эту борьбу. Из 600 тысяч ушедших на войну армян 300 тысяч не вернулись с поля боя.
Наш общий долг — навсегда сохранить память о наших павших в боях за свободу и независимость героях, в то же время не забывая о ветеранах.
Наш народ хорошо знает цену мира. Обеспечение надёжной защиты и безопасности родины — священный долг всех нас, мы должны приложить все усилия для укрепления обороноспособности нашей страны.
Вновь поздравляя с этим знаменательным днем, Днем Победы и Мира, мы склоняемся перед памятью наших героев, проявивших беспримерный героизм во имя Родины, желаем здоровья ветеранам Великой Отечественной и Карабахской войны.