Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է Արցախի ռուսական համայնքի ներկայացուցիչներին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 10-ին ընդունել է Արցախի ռուսական համայնքի ներկայացուցիչներին՝ համայնքի ղեկավար Ալեքսանդր Բորդովի գլխավորությամբ։
Ինչպես հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմից, հանդիպմանը քննարկվել են հանրապետության կենսագործունեությանը, սոցիալական, կրթական և մշակութային ոլորտներում իրականացվող քաղաքականությանը վերաբերող հարցեր։
Անդրադառնալով Արցախում ռուսական համայնքի կյանքին՝ երկրի ղեկավարը նշել է, որ այն մշտապես գտնվում է պետության ուշադրության կենտրոնում, և այսուհետ ևս իշխանություններն անելու են հնարավորը համայնքի ակտիվությանն աջակցելու համար:
Այդ համատեքստում ընդգծվել է, որ ռուսերենին պաշտոնական կարգավիճակ տալուց հետո տարվում են աշխատանքներ Հանրապետության տարածքում ռուսական մշակութային տներ հիմնելու, դրանք անհրաժեշտ գույքով ապահովելու, տարբեր մշակութային ծրագրեր իրականացնելու, ինչպես նաև ռուսաց լեզվի հանրաճանաչության մակարդակի բարձրացման և ուսումնասիրման ուղղությամբ:

Arayik Harutyunyan Receives Representatives of Russian Community in Artsakh
On May 10, the President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan received the representatives of the Russian community of Artsakh led by the head of the community Alexander Bordov.
As ARMENPRESS was informed from the Office of the Artsakh President, issues related to the vital activity of the republic, the policy implemented in the social, educational and cultural spheres were discussed at the meeting.
Touching upon the life of the Russian community in Artsakh, the President noted that it is always in the center of the state's attention, henceforth the authorities will do their best to support the community.
In this context, it was emphasized that after granting Russian language an official status, work is being done to establish Russian cultural houses in the territory of the Republic, to provide them with the necessary equipment, to implement various cultural programs, as well as to raise the level of popularity of the Russian language.