«Կարևոր գործ ունենք անելու». Իշխան Սաղաթելյանը ներկայացրեց մայիսի 11–ի պլանները
«Դիմադրություն» շարժման անդամ Իշխան Սաղաթելյանը Երևանի Ֆրանսիայի հրապարակում ներկայացրել է վաղվա ակցիաների ժամանակագրությունն ու ցանկը, փոխանցում է Սպուտնիկ Արմենիան:
Նրա խոսքով` վաղը ժամը 12։00-ից տարբեր ուղղություններով տեղի կունենան ավտոերթեր։
«Մենք մի անգամ պայմանավորվել, բայց կիսատ ենք արել։ Վաղը ժամը 12-ից բարձր երաժշտությամբ Երևան քաղաքում Արցախի դրոշներով ամեն մեկդ 2-3 մեքենայով կազմակերպեք ավոտերթ։ Մենք ամբողջ քաղաքը պետք է ողողենք Արցախի դրոշով»,– ասել է նա։
Սաղաթելյանը կոչ արեց նույն ժամին, ավտոերթին զուգահեռ, անցկացնել անհնազանդության ակցիաներ (առանց մանրամասնելու դրանց բովանդակությունն ու բնույթը), իսկ ժամը 16։00-ին` հավաքվել Ֆրանսիայի հրապարակում։
«12-ին ավտոերթ է, այնուհետև անհնազանդության ակցիաներ, իսկ 16։00-ին հավաքվում ենք այստեղ. կարևոր գործ ունենք անելու»,– եզրափակել է Սաղաթելյանը։

Сагателян представил планы протестного движения на 11 мая
Протестное движение "Сопротивление" 11 мая с 12։00 начнет одновременно проводить акции гражданского неповиновения и автопробег. Об этом один из лидеров движения "Сопротивление" Ишхан Сагателян сообщил во вторник в ходе митинга на площади Франции в Ереване, передает Sputnik Армения
Он призвал прикрепить к машинам, которые примут участие в автопробеге, флаги Республики Армения и Арцаха, а также громко включить песню "Зартнир, Лао" ("Проснись, Лао"), которая стала гимном протестного движения.
"Все идет по плану. Мы идем вперед, как и задумано. В 16։00 все собираемся на площади Франции, поскольку у нас есть важное дело", - отметил он.
Ранее Сагателян отметил, что борьба с целью отставки премьер-министра Армении Никола Пашиняна вступила в заключительный этап.