Մոտ ապագայում հնարավոր կլինի սկսել Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև սահմանի սահմանազատման գործընթացը. Բայրամով
Դուշանբեում ընթանում է Ադրբեջանի, Հայաստանի և Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարների եռակողմ հանդիպումը, հաղորդում է «Ինտերֆաքս»-ի թղթակիցը։
«Մենք շահագրգռված ենք Հարավային Կովկասը վերածել խաղաղության, կայուն զարգացման և բարգավաճման գոտու»,- ասել է ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ  Լավրովը։
Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովն էլ նշել է, որ բավականին ինտենսիվ շփումներ են եղել պետական ​​սահմանի սահմանազատման գործընթացի մեկնարկի առումով։
«Կարծում եմ, որ մոտ ապագայում հնարավոր կլինի գոնե այս գործընթացը սկսել»,- ասել է նա։
Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը հայտարարել է, որ Հայաստանը հավատարիմ է եղել և մնում է երեք երկրների ղեկավարների միջև բոլոր պայմանավորվածությունների և հայտարարությունների իրականացմանը։
«Մենք պատրաստ ենք շարունակել բոլոր աշխատանքները ներկայիս ձևաչափերի վրա՝ տարածաշրջանում տնտեսական ենթակառուցվածքների հաղորդակցությունների բացման և խաղաղության պայմանագրի շուրջ, կամ, ինչպես երևի ավելի ճիշտ է անվանել դա՝ պայմանագիր՝ հարաբերությունների կարգավորման, հարաբերությունների հաստատման և մնացած բոլոր խնդիրների լուծման մասին, այդ թվում՝ հումանիտար, ռազմագերիների ազատ արձակման և չլուծված մնացած այլ խնդիրների մասին»,-ասել է ՀՀ ԱԳ նախարարը, հաղորդում է Aysor.am-ը:

В ближайшее время можно будет запустить процесс делимитации границы Азербайджана и Армении: Байрамов
Трехсторонняя встреча глав МИД Азербайджана, Армении и РФ проходит в Душанбе, передает корреспондент ''Интерфакса''.
''Мы заинтересованы в том, чтобы Южный Кавказ превратился в зону мира, устойчивого развития, процветания'', - сказал Лавров.
Глава МИД Азербайджана Джейхун Байрамов отметил, что были достаточно интенсивные контакты с точки зрения запуска процесса делимитации государственной границы.
''Считаю, что в ближайшее время можно будет как минимум запустить данный процесс'', - отметил он.
Глава МИД Армении Арарат Мирзоян заявил, что Армения была и остаётся привержена исполнению всех договорённостей и заявлений между лидерами трёх стран.
''Мы готовы продолжать все работы по действующим форматам: по открытию коммуникаций экономических инфраструктур в регионе, и по мирному договору или как его, наверное, правильнее назвать договор по нормализации отношений, установлению отношений и по решению всех остающихся проблем, включая гуманитарные, освобождению военнопленных и других проблем, которые остаются нерешенными'', - сказал глава армянского МИД, передает Aysor.am